Kolda çıkan kızarık, kabarcıklar ve sivilce görünümü

Kolun üst kısmında Sivilce gibi 

İnsan vücudu öylesine bir yapıya sahiptir ki vücut içeride ne varsa, dışarıya da onu yansıtmaktadır. İnsan vücudunda su önemli bir yere sahip olduğu için, hekimlerin hassasiyetle üzerinde durduğu, günlük en az iki litre su tüketimi yapılması gerektiği yönündeki açıklamaları boşuna değildir.

Vücudumuzda su azaldığı zaman vücut kurumaya başlar. Bunu da idrara çıktığımızda idrarın renginin berrak değil koyu olduğunda çok rahat görebiliriz.

Kolda sivilce gibi yaralar olduğunda vücudumuzun kuruduğunu ve nemini yitirdiğini bilmeliyiz. Omuz kısımlarından başlayarak, dirseklere kadar ilerleyen bu sivilce gibi yara benzeri durumlar bu bölgenin tamamen kuruduğunu ve nemini kaybettiğinin göstergesidir. Mutlaka bir dermatoloji hekimine gitmek gerekir. Hekim tarafından başlanılan bir krem yardımıyla bu bölge neme doyulur ve sorun olan bu yaralar kısa sürede kaybolur.

Kuruma yaparak sivilce benzeri yaralar oluşan alan kızarır, kaşınır ve bu bölgede yer alan tüyler nemsiz bir alan oluştuğundan çıkamadığı için sivilce gibi görünürler. Doktora başvurulmadan sivilce sanılarak krem alınıp sürülür ise bu alanı daha fazla kurutarak iz kalmasına sebebiyet verilebilir. Bu anlamda bilinçsiz olarak hareket etmek doğru bir yöntem olmayacaktır.

Aynı zamanda bu sivilce görünümdeki yaralar bacaklarda da görülmektedir. Doktor başvurulduğu takdirde uygulanan tedavi bacaktaki yaraların iyileşmesine de fayda sağlayacaktır. Bol su tüketerek ve  başlanılan tedaviyi düzenli şekilde uygulayarak cilt sağlığını yeniden kazanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 28 Ağustos 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740