Köpek Balığı Karaciğeri Yağı (SHARK LİVER OİL)

Köpek balığı karaciğeri yağı

Köpek balıklarının uzun yaşaması ve kanser hastalığına yakalanmaması sebebiyle köpek balığı üzerinde araştırmalar yapılmış ve köpek balığı karaciğeri yağının bağışıklık sistemini desteklediği görülmüştür. Köpek balığı karaciğeri yağının içerisinde bulunan ve bağışıklık sistemini destekleyerek hastalıklardan koruyan maddeler , anne sütü içeriğinde maddeler ile benzerlik gösterdiği görülmüştür. Köpek balığı karaciğeri yağının içerisindeki maddeler hücrelere oksijen taşınmasına yardımcı olarak hücrelere toksinlerin zarar vermesini önlemektedir.

Köpek balığı karaciğeri yağının faydaları

Bağışıklık : Hastalıklarla savaşan vücut bağışıklık sistemimiz, vücudumuzda bulunan vitamin , mineral ve faydalı maddeler ile desteklenir ve etkinliği artar. Köpek balığı karaciğerinde bulunan yağların bağışıklık sistemini desteklemesi ile vücudu hastalıklara karşı daha dirençli hale getirir.

Romatizma: Romatizmal ağrılar , kas dokularındaki hücrelerin hasadından meydana gelebilir. Köpek balığı karaciğeri yağı ile hücrelere oksijen taşınması sağlanır. Hücrelere oksijen taşınması halinde hücre yapısı zararlı maddelerden korunmuş olur ve romatizmal ağrılarda azalma görülür.

Yorgunluk: Köpek balıklarının sürekli hareket halinde olduğu bilinmektedir. Köpek balıklarının yorumlamasının sebebi karaciğerde yağında bulunan maddelerin hücrelere sürekli oksijen taşımasıdır. Hücrelerde sürekli oksijen bulunması yorgunluğu önler ve hücre yapısının korunmasını sağlar.

Cilt hastalıkları: Köpek balığı karaciğeri yağı sedef, egzama ve cilt yaralarında etkilidir olduğu bilinmektedir. Ciltteki dokuları güçlendirerek enfeksiyon oluşmasını ve çeşitli hastalıkların belirtisi göstermesini engeller. Yanıklara haricen sürüldüğünde ciddi boyutlarda iyileşmeyi hızlandırdığı belirtilmiştir.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 15 Ocak 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740