Kükürtlü Sabunun Cilde Faydaları

Kükürtlü sabun

 

Kükürtlü sabun cildin yağ dengesini sağlar. Özellikle sivilce problemleri için kullanılır. Sivilce problemi olanlar önce kükürtlü sabun ile cildini temizleyip sonrada tedavi için verilen kremleri sürebilirler. Kükürtlü sabun sivilce oluşumunu önlediği ve oluşmuş olan sivilcelerin çoğalmasını engellediği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

 

Ciltteki ölü tabakanın temizlenmesini sağlayarak daha temiz ve canlı bir cilde kavuşursunuz. Siyah noktaların temizlenmesinde etkili bir sabundur.

Kükürtlü sabun saçlı deride kullanılabilir. Kepeklenme ve saçlı derideki yağlanmayı azaltır. Saç diplerinde yağlanmadan kaynaklı kaşıntıları azaltır.

Yaz aylarında kükürtlü sabun ile banyo yapıldığında terlemeyi azaltır ve ferahlık verir. Cildin yağ dengesini sağladığı için terlemeden kaynaklanan kokuları azaltır.

Kükürtlü sabun kuru ciltlerde kullanımı uygun değildir. Yağ emici özelliği olduğundan kuru ciltleri iyice kurutup egzama, cilt çatlakları ve cildin soğuğa dayanıksız olması gibi durumlara yol açabilir.

Bir önceki sağlık bilgisi yazımız olan Diş İpi Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde Diş arası temizliği, Diş ipi ve Mentollü diş ipi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemizdeki tüm yazılar Admin tarafından kaynaklardan yararlanılarak araştırmalar sonucunda eklenmektedir. Sitemizdeki yazılar bilgi amaçlıdır. Detaylı bilgi için konu altından yorum yazabilir, [email protected] adresine mail gönderebilir veya iletişim formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 17 Ekim 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın