Kulaktan Ateş Ölçer Nasıl Kullanılmalıdır?

Kulaktan ateş ölçer kullanırken nelere dikkat edilmelidir?

Günümüz teknolojisinin bize sunduğu kolaylıklar arasında olan kulaktan ateş ölçer derecelerin,  doğru sonuç vermesi için doğru kullanım çok önemlidir. Doğru sonuç almak için ilk yapmanız gereken kullanım kılavuzunu dikkatli bir şekilde okumaktır. Kullanım kılavuzunda belirtilmeyen ve dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Kulaktan ateş ölçer kullanırken her ölçümde tek kullanımlık kılıflar kullanılmalıdır. Kulak içerisi nemli bir ortam olduğundan , sensörün uç kısmına sıvı teması halinde cihaz yanlış ölçüm yapabilir.

Kulaktan ateş ölçerler bebeklerde çok fazla tercih edilmemelidir. Bebeklerin kulak yapısı daha girintili ve çıkıntılı olduğundan ateş ölçerin uç kısmı tam olarak kulağın içine oturmaz ve doğru sonuç alınmayabilir. Genellikle 2 veya 3 yaş üzeri çocuklarda kullanılması önerilir.

Kulaktan ölçüm yaparken kulağın temiz olması ve akıntı olmaması gerekir. Akıntı olan kulaktan, ateş ölçme yanıltabilir.

Kulaktan ateş ölçmek için ilk önce cihaz kulağın içerisine yerleştirilmeli ve daha sonra açma düğmesine basılmalıdır.

Ölçüm yaparken her iki kulakta da ölçüm alınması daha sağlıklı olacaktır. Sol kulak kalbe yakınlığından dolayı sağ kulağa hafif derecede fazla çıkabilir.

Ölçüm bittikten sonra cihazın kulak içerisine giren kısmına takılan kılıfı bir daha kullanmayınız.

Cihazı uzun süre kullanmayacaksanız pillerini çıkartabilirsiniz.

Bir önceki sağlık bilgisi yazımız olan Anne Sütü Arttırıcı Malt Özü başlıklı makalemizde anne sütü artırıcı ve Malt içeceği hakkında bilgiler verilmektedir. Ayrıca öğrenmek istediğiniz veya paylaşmak istediğiniz bilgiler varsa konu altından yorumla iletebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 1 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın