Kuşburnu Çayının Faydaları

Kuşburnu çayının faydaları nelerdir?

Kurutulmuş kuşburnu meyvesinden elde edilen kuşburnu çayı özellikle soğuk kış aylarında fazla tercih edilen bitkisel çaylar arasındadır. Kuşburnu meyvesinin içeriğindeki vitaminler bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı daha dirençli olmayı sağlar. İçerisindeki C vitaminleri sayesinde vücuda dinçlik ve zindelik verir. Özellikle soğuk algınlığı ve öksürük gibi hastalıklarda iyileşmeyi hızlandırır.

Kuşburnu çayının faydaları

Sindirim sistemini düzenleyerek kabızlık ve ishal gibi durumlarda etkili olabilir. Kronik kabızlık veya ishal problemi olan kişilerde sabah akşam düzenli olarak kuşburnu çayı içilmesi tavsiye edilir.

Bayanların adet döneminde kullanabileceği çaylardan biridir. Adet döneminde rahim kasılmasından kaynaklanan ağrıları giderir. Yoğun adet kanamalarını önleyerek kansızlık oluşmasını engeller.

Soğuk algınlığı ve gripte kullanılabilir. İçeriğindeki C vitaminleri sayesinde hastalığa neden olan virüslerin zararlı etkilerini azaltır. Gripten kaynaklanan eklem ağrılarını giderir. Vücuda dinçlik ve zindelik verir. Hastalıktan çabuk kurtulmayı sağlar.

Kuru öksürükte kullanılabilir. Özellikle sıcak içilmesi akciğerleri yumuşatarak öksürüğün rahatlamasını sağlar. Düzenli kullanımda öksürüğün daha çabuk iyileşmesini sağlar.

Bağışıklık sistemini destekler ve hastalıklardan vücudu korur. İçeriğindeki vitaminler ile vücudun bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudu hastalıklara karşı daha dayanıklı yapar.

İdrar sökücü özelliği vardır. Özellikle enfeksiyonlu hastalıklarda vücuttaki mikropların idrar yolu ile atılmasını sağlar. İdrar sökücü özelliği sayesinde vücuttaki ödemi atar.

Romatizmal ağrılarda faydalıdır. Eklem romatizması ve fibromyalji hastalığında her gün tüketilen kuşburnu çayı ağrıların hafiflemesini saglar.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 21 Aralık 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Kuşburnu Çayının Faydaları (15 Yorum)

 1. Bende günlük tüketiyorum, rahatlatıyor huzur veriyor kokusu insanı doğaya götürüyor

 2. Kuşburnu çayını öksürük için kullandım anında rahatlatıyor, kuru öksürüğü olanlara tavsiye ederim.

 3. Kuşburnu Çayını hastalık zamanında ilaçlarla birlikte kullanabilirmiyiz

 4. Kuşburnu çayını c vitamini almak için kullanıyorum, malum sigara kullanımı c vitamini ihtiyacını artırıyor.

 5. Kuşburnu çayı ofiste hergün içiyorum herkes siyah çay içiyor, kahve içiyor ben kuşburnu çayı içiyorum. Memnunum herkese tavsiye ederim.

 6. Her hasta olduğumda içerim, grip öksürük gibi hastalıklarda acayip rahatlatıyor.

 7. Kuşburnu çayını sürekli kullanırsak toksik etkileri olur mu? Vücutta birikme yapar mı?

 8. Kuşburnu çayının pek bilinmeyen faydası var, bana bir aktar önermişti ellerimdeki egzama için her gün içmemi söyledi ve sonucuna inanamadım, çeşitli kremler, merhemler sürdüm geçmedi ama kuşburnu çayı ile şuan kaybolmak üzere.

 9. Çok severek içtiğim bir çay, siyah çay yerine kuşburnu çayı içiyorum beni çok rahatlatıyor.

 10. Ben kuşburnu çayının kan yapıcı özelliğini duydum, demir eksikliği için verilen ilaçlar ile birlikte kullanıyorum ancak kan değerlerim ilaç kullanmama rağmen normal seviyeye gelmedi.

 11. Severim ve severek içerim, siyah çay yerine tavsiye ederim siyah çay kansızlık yapıyor.

 12. Kuşburnu çayını bağışıklık güçlendirmek için günde kaç defa içmeliyiz?

 13. C vitamini açısından zengin bir meyve ama çok fazla kullanımı kabız yapıyor bilginize


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740