L-Lysine ve Vücuda Faydaları

L-LYSINE NEDİR?

L-lysine vücudun kaslarını güçlendirerek bağışıklık sistemini destekleyen aminoasittir. Özellikle herpes virüsünün neden olduğu tekrarlayan cenfeksiyonlarında kullanılabilir. Büyümeyi destekler ve kasların gelişmiş için kullanılabilir. Vücuttaki virüslerin çoğalmasını engelleyerek enfeksiyonları azaltır. Lysine et ve süt ürünlerinde yeterince bulunmaktadır. Virüslerin neden olduğu vücuttaki diğer enfeksiyonlarda kullanılabilmektedir.

L-lysine’nin  vücuda faydaları

L-lysine, herpes virüsünün sebep olduğu uçuk enfeksiyonunda kullanılır. Herpes virüsü insanların sinir dokularına gizlenir. İnsanların psikolojik problemler yaşaması ve bağışıklık sisteminin düşmesi ile fırsat bulup özellikle dudak kenarlarında enfeksiyon oluşturur. Sürekli olarak tekrarlayan enfeksiyonlar giderek daha fazla zararlı etkilerinden göstermeye başlayabilir. L-lysine , virüslerin çoğalmasını engelleyerek vücutta meydana getirdikleri enfeksiyonu azaltır.

L-lysine zararlı mı?

L-lysine bir aminoasittir. Bu ve bunun gibi  aminoasitlerin vücuda fazla alınması safra kesesinde taş oluşumuna ve sindirim bozukluklarına neden olabilir.

Bir önceki sağlık bilgisi yazımız olan L-Glutamin ve Vücuda Faydaları başlıklı makalemizde boy uzatıcı, Glutamin içeren besinler ve Glutaminin vücuda faydaları hakkında bilgiler verilmektedir. Ayrıca öğrenmek istediğiniz veya paylaşmak istediğiniz bilgiler varsa konu altından yorumla iletebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 12 Ocak 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın