L-Tyrosine ve Vücuda Faydaları

L-TYROSINE

L-tyrosine , proteinlerde bulunan insan vücudu için faydalı bir aminoasittir. Sinir sisteminin güçlenmesi ve sağlıklı olarak görevini yerine getirmesi için gereklidir. Günümüzde stresli yaşantı giderek artmaktadır. L-tyrosine sinir sistemini destekleyerek ruhsal bozuklukları azaltır. Stresli bir hayat süren kişilerin l-tyrosine ihtiyaçları daha fazla olabilir. Ayrıca l-tyrosine beyin fonksiyonlarını güçlendirerek hafızayı artırır ve unutkanlığı önler.

L-tyrosine vücutta nasıl etki gösterir?

L-tyrosine, sinir sisteminde bulunan sinir iletimi görevi yapan nörotransmitterin ana maddesidir. Bu maddeler vücutta yetersiz olduğunda ruhsal bozukluklar ve uyku düzeni bozukluğu meydana gelir. L-tyrosine bu maddelerin vücuttaki eksikliğini önler.

L-tyrosine vücuda faydaları

Stresi önler: Günlük yaşantımızda stres herkesin yaşadığı durumlardan biridir. Gerek iş hayatı gerek diğer sıkıntılar insanların daha stresli olmalarına neden olmaktadır. L-tyrosine vücutta sinir sisteminde bulunan maddeleri destekleyerek stresi azaltır.

Güçlü hafıza: l-tyrosine hafızayı güçlendirir ve unutkanlığı azaltır. Beyin fonksiyonlarının daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Uyku problemi olan kişilerde uyku düzenini sağlar. Konsantrasyonu arttırır. Odaklanma problemini azaltır. Sinirleri rahatlatarak kişinin kendini iyi hissetmesini sağlar.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 12 Ocak 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740