Laxafiber nedir? Ne için kullanılır?

Laxafiber şase nedir?

Laxafiber içeriğinde probiyotik lif bulunan ve her türlü bağırsak problemlerinde kullanılan takviye edici gıdadır. Prebiyotik ile probiyotik arasındaki fark; probiyotik bağırsakta yaşayan canlı faydalı bakterilere denir, prebiyotik ise bağırsakta yaşayan faydalı bakteriler için uygun ortam desteği sağlayan liflerdir.

Laxafiberin özelliği bağırsaklarda dengenin sağlanması için probiyotiklerin akvitelerini sürdürebilmelerini sağlar. Probiyotiklerin sayısının azalmasını önler.  Bu nedenle probiyotik eksikliğinden dolayı kaynaklanan ve kaynaklanabilecek olan bağırsak problemlerinin giderilmesini veya önlenmesini sağlar.

Lif nedir?

Lif, bağırsaklar tarafından vücuda sindirilmeyen, günlük 14 gram alınması gereken, tokluk hissi veren, bağırsaklarda düzeni sağlayan ve çoğunlukla tahıllarda bulunan bir besin kaynağıdır.

Lifler ayrı ayrı sınıflandırılabilir. Her lif prebiyotik özelliği taşımayabilir. Laxafiber içeriğindeki lif, prebiyotik yani bağırsak düzenini sağlayan liflerdir.

Prebiyotik lifler bağırsaklarda dengeyi sağladığı için bağışıklık sisteminede faydalı yönde etki yapar. Bağırsaklardaki faydalı bakterilerin azalmaması bağışıklık sisteminin daha güçlü olması demektir.

Prebiyotik lifler dahil diğer tüm lifler insan sağlığı açısından olumlu etkiler göstermektedir. Lifler bağırsak düzenini sağladığında yiyeceklerden ve içeceklerden alınan vitamin ve minerallerin vücuda kazandırılmasını sağlar. Bağırsak düzenini sağladığında kilo vermek daha kolay olur, kişi kendini daha zinde hisseder, bir çok hastalığa karşı vücut daha dirençli olur, ishal ve kabızlık gibi bağırsak problemlerinin görülme sıklığı azalır.

Laxafiber ne için kullanılır?

Çocuklarda ve yetişkinlerde lif eksikliğinden kaynaklanan bağırsak problemlerinin giderilmesinde kullanılır. Özellikle ishal başta olmak üzere diğer sorunların giderilmesinde etkilidir.

Laxafiber nasıl kullanılır?

Laxafiber saşe günde 2 defa 2 saşe herhangi bir yiyeceğe veya içeceğe katılarak tüketilebilir. İki öğün arasında yemeklerden uzak zamanlarda kullanılması önerilir. Kullanıldıktan sonra ardından bol su içilmesi tavsiye edilir.

Oda sıcaklığında ve güneşe maruz kalmayacak şekilde saklanmalıdır. Saşe açıldıktan sonra ya da yiyeceğe veya içeceğe karıştırıldıktan sonra bekletilmeden kullanılmalıdır.

Laxafiber yan etkileri belirtilmemiştir. İçeriğinde sadece prebiyotik lif bulunmamaktadır. Herhangi bir alerjen madde ve koruyucu içermemektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 19 Ekim 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740