Lazer ile vajina daraltma soru/cevap

Son dönemlerde lazerle vajina daraltma ameliyatı oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Lazerle yapılan sıkılaştırma, gençleştirme ve yenileme operasyonunun diğer adı da “vajinal rejuvenasyon” dur.

Lazerle Vajina Daraltma Operasyonu Neden Yapılır?

Lazerle vajina daraltma ameliyatı:

  • İdrar kaçırma problemini ortadan kaldırmak
  • Estetik amaçlı
  • Vajinanın sıkılaşmasıyla cinsel hazda doyumu arttırmak
  • Sıklıkla yaşanan vajinal enfeksiyonları önleyebilmek için

Vajinal Daraltma Ameliyatı Lazerle Nasıl Yapılır?

Lazer probunun vajina içerisine yerleştirilmesinden sonra, iç kısımdan yüzeye doğru kademe kademe ilerletilerek iç yüzeyden dış yüzeye doğru lazer ışını verilir. Probun geçtiği her bölge lazer ışınıyla dikkatli şekilde taranır. Genellikle yapılan tek uygulama kişi için yeterli olmaktadır. Birden fazla işlem yapılması gereken durumlarda 1 ay arayla 3 seansa kadar uygulanabilmektedir.

Lazerle Vajina Daraltma İşlemi Ağrılı mı?

Cerrahi bir işlem yapılmadığından dolayı, uygulama ağrılı ya da acılı değildir. Yapılan lazerle vajina daraltma işlemi esnasında vajina içerisinde hafif sıcaklık ve batma hissedilir. Oldukça konforlu bir operasyon olduğundan dolayı da; lokal ya da genel anestezi uygulamaya gerek duyulmaz. Operasyon ortalama olarak 30 dakika sürmektedir.

Operasyon Sonrası Ağrı Hissedilir mi?

Operasyon sonrası son derece rahat bir süreç yaşanır. Uygulama sonrasında hafif yanma hissi, sulu veya pembeye yakın renkte akıntı olabilir. Oral yoldan alınan ve uzman doktorun önereceği antibiyotik ya da ağrı kesici ilaçlar ufak çaplı bu sıkıntıların giderilmesini sağlayacaktır.

Lazerle Vajinal Sıkılaştırma İşlemi Etkileri Ne Zaman Belli Olur?

Operasyon sonrası sıkılaşma etkisi hemen hissedilmeye başlanır. İşlemin etkilerinin tamamen hissedilmesi içinse yaklaşık 20 gün beklenmesi gerekir. Yapılan lazerle vajina sıkılaştırma işlemi cinsel ilişki esnasında erkek eş tarafından da fark edilebilmektedir.

Lazerle Vajinal Sıkılaştırma Etkisi Ne Kadar Sürüyor?

Genital bölgeye uygulanan lazerle vajinal sıkılaştırma işleminin etkileri uzun sürmektedir. Ancak etkinin daha da uzun sürmesi ve daha iyi sonuç hissedilmesi için 2 yıl arayla işlem tekrarlanabilir.

Bir önceki sağlık bilgisi yazımız olan Bartholin kisti nedenleri, belirtileri ve tedavisi başlıklı makalemizde bartholin bezi iltihabı, bartholin kisti nedir ve vajinada ağrı ve yanma hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemizdeki tüm yazılar Admin tarafından kaynaklardan yararlanılarak araştırmalar sonucunda eklenmektedir. Sitemizdeki yazılar bilgi amaçlıdır. Detaylı bilgi için konu altından yorum yazabilir, [email protected] adresine mail gönderebilir veya iletişim formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 3 Mayıs 2019

Konu hakkında yorumunuzu yazın