Lipotropic Factors ve Vücuda Faydaları

LIPOTROPIC FACTORS

Lipotropic faktors, inositol ve metiyonin gibi yağların parçalanmasında vücudun kullandığı maddeleri içerir. Bu maddeler yağ metabolizmasında bulunmaktadır. Vücut ihtiyaç duyduğunda bu maddeler sayesinde yağları parçalar ve dışarı atımını sağlar yada yağları enerjiye dönüştürerek vücutta kullanılır. Yağları enerjiye dönüşmesi için spor şarttır. Özellikle sporla uğraşan kişilerde lipotropic faktors kullanımı yaygındır.

Yağların parçalanması sırasında ortaya çıkan zararlı toksinlerin vücuttan dışarı atılmasını sağlar. Özellikle karaciğer etrafında birikmiş yağların parçalanması sırasında toksinler açığa çıkar ve vücut için zararlı etkileri olabilir.

Lipotropic faktors’un vücuda faydaları nelerdir?

Lipotropic faktors, karaciğer yağlanmasını önlemektedir. Yağ metabolizmasında bulunan ve yağları parçalama görevi gören maddeleri içerir. Bu maddeler karaciğer etrafında depolanmış yağları parçalayarak vücuttan atılmasını sağlar.

Karaciğer yağlanması kötü kolestrol (LDL) seviyesinin artmasına ve damar tıkanıklığına neden olmaktadır. Lipotropic faktors sayesinde karaciğer etrafında biriken yağlar vücuttan atılır.

Karaciğer etrafında biriken yağlar kandaki yağ seviyesinin artmasına neden olur. Kandaki yağ seviyesi arttığında kalp çalışmasını ve damar sağlığını olumsuz etkileyebilir. Lipotropic faktors kullanımı kandaki yağ oranını düşürerek kalp ve damar hastalıklarını büyük ölçüde engeller.

Lipotropic faktors, yağların parçalanması sırasında açığa çıkan zararlı toksinlerin dışarı atar. Açığa çıkan zararlı toksinler hücrelere zarar verebilir.

Lipotropic faktors zayıflatır mı?

Lipotropic faktors fazla kilolardan kurtulmak için kullanılabilir. Özellikle spor yapan kişilerde fazla yağ yakımı sağlamaktadır.

Lipotropic faktors fazla kullanımı vücuda zararlı olabileceğinden dönem dönem kullanılmasında fayda vardır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 12 Ocak 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740