Maden Suyu İçerek Zayıflanır Mı?


Maden Suyu Nedir?

İçeriğinde çözülmüş gaz ve mineral bulunan doğal kaynak sularına maden suyu denir. Maden suyunda bol miktarda sodyum, potasyum ve magnezyum mineralleri bulunmaktadır. Bu mineraller maden suyunu sağlık açısından şifalı ve faydalı bir duruma getirmektedir.

Maden Suyunun Yararları

Maden suyunun faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Bu faydalardan birkaçını sayacak olursak;

* Vücudumuzdaki fazla yağların yakılmasını sağlar,
* Aşırı zayıf olan kişilerin de kilo almasına yardım eder,
* Sindirim sistemimizin efektif çalışmasını sağlar,
* Kalsiyum bakımından zengin olduğundan kemiklerin ve dişlerin ihtiyacı olan kalsiyumu karşılayarak kemik ve diş sağlığını korur.

Maden Suyu Zayıflatır Mı?

Maden suyu, zayıflamak isteyen insanların ilk aklına gelen içeceklerden birisidir.  Maden suyu içtiğimizde bizi daha fazla su içmeye teşvik eder. Uzmanlar fazla su içmenin zayıflama üzerinde pozitif yönde bir etkisi olduğunu belirtmektedirler. Ayrıca maden suyunun kalorisi de sıfırdır.

Maden suyu içerdiği mineraller ve özellikle bikarbonat yardımıyla sindirimi kolaylaştırıcı etki yapar. Alkali yapısıyla mide asidini dengeler. Böylece sindirim sistemine fayda sağlayarak mideyi rahatlatır. Dolayısıyla zayıflama amacıyla diyet uygulayanlar için günde bir şişe maden suyu rahatlıkla tavsiye edilebilir.

Maden suyuna limon, nane, ayran gibi ilaveler yaparak sunumunu çeşitlendirebilir ve içimini daha zevkli hale getirerek tüketimini artırabilirsiniz. Bu şekilde günde bir ila iki şişe maden suyu tüketerek hem sağlığımızı korumuş hem de kilo dengemizi sağlamış oluruz. Maden suyu tek başına kullanıldığında direkt olarak zayıflamaya etkisi olmayabilir. Ancak günlük spor ve uygun bir diyetle birlikte tüketildiğinde zayıflamaya olumlu yönde katkı sağlayacağı değerlendirilmektedir.

Ayrıca, maden suyu, zayıflamak isteyen insanların en önemli sorunlarında birisi olan kabızlığın da önüne geçer. Bu özellikler, maden suyunu zayıflama noktasında diğer içeceklere nazaran bir adım daha öne çıkarır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 27 Nisan 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Maden Suyu İçerek Zayıflanır Mı? (1 Yorum)

  1. Maden suyunu fazla tüketmek yorgunluk yapar diye biliyorum ve çok fazla mineral içerdiğinden böbrek taşı ve safra taşı oluşturma ihtimali yüksektir.


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740