Maflor plus kapsül nedir? Ne işe yarar?

maflor-plus-kapsul

Maflor plus kapsül nedir?

Maflor plus kapsül probiyotik içeren, sindirim sisteminin düzenlenmesinde yardımcı olan bir gıda takviyesidir. İçerdiği probiyotikler sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasına katkıda bulunduğu gibi aynı zamanda bağışıklık sistemini de güçlendirmektedir.

Maflor plus kapsül içeriği nedir?

Maflor plus kapsül içeriğinde toplamda 93,40 mg probiyotik mikroorganizma bulunur. Bunlar;

Lactobacillus casei: Bu probiyotik bayanlarda vajinal bölgede çoğunlukla bulunur. Vajinayı kimyasal veya mekanik olan tahriş edici maddelere karşı korur. Ayrıca vajinal mantar, akıntı ve diğer vajinal hastalıklara karşı koruma sağlar.

Lactobacillus acidophilus: Lactobacillus acidophilus isimli canlı mikroorganizma bağırsaklarda laktik asit üreterek zararlı bakterilerin yaşamasını ve büyümesini engeller. Faydalı bakterilerin çoğalmasını sağlar. İshal, ülseratif kolit, iritabl kolon, divertikülit ve konstipasyon (kabızlık) gibi problemlere karşı kullanımı mevcuttur. Ayrıca bayanlarda vajinal bölgenin bakterilere karşı dirençli olmasını sağlar ve zararlı mikroorganizmalara karşı koruma sağlar.

Bifidobakterium lactis: Bifidobakteriler insan ve hayvan bağırsak florasında bulunan faydalı bakterilerdir. İnsan vücuduna ilk olarak anne sütü ile alınır. Antibiyotik kullanımı, bağırsaklarda yaşamaları için gerekli ortamın sağlanamaması ve bakteriyel enfeksiyonlar gibi nedenlerden dolayı bağırsaklardan azalır veya yok olurlar. Bu durumda çeşitli sindirim sistemi problemleri, ishal ve kabızlık görülebilir. Tekrar bağırsakların düzene girmesi biraz zaman alır.

Maflor plus kapsül ne için kullanılır?

Maflor plus kapsül ishal sendromunda koruyucu olarak ve tedavi amaçlı kullanılabilir.

Bağırsaklarda bulunan faydalı bakterilerin arttırarak, zararlı bakterilerin azalmasını sağlar.

Gaz ve şişkinlik problemlerini azaltır.

Seyahate bağlı ishal (turist ishali) sendromundan koruyucu olarak kullanılabilir. Her bölgenin kendine has havası ve suyu bulunduğundan insan vücudunun bu değişikliklere alışması esnasında ishal sendromu oluşabilir.

Antibiyotik ve diğer ishale neden olan ilaç kullanımında, bağırsaklardan bu faydalı bakteriler kaybolur. Antibiyotik kullanırken maflor plus kapsül kullanıldığında antibiyotiğin bağırsaklarda yapmış olduğu tahribat azalır.

Maflor plus kapsül nasıl kullanılır?

Maflor plus kapsül çocuklarda günde 1 adet, yetişkinlerde ise günde 2 adet alınabilir. Yemeklerden uzak bir saatte 1 bardak su ile alınması tavsiye edilir.

Maflor plus kapsül yan etkileri

Maflor plus kapsülün içeriğindeki maddelere karşı vücudunuzda alerjik reaksiyon gelişebilir. Yüzde, boğazda, dudakta ve ağızda aniden şişme oluşabilir. Buna bağlı olarak nefes almada ve yutkunmada zorluk oluşabilir.

Ellerde, ayaklarda ve bileklerde aniden şişme görülebilir.

Bu yan etkilerden birine rastlarsanız maflor plus kapsül kullanımını bırakın ve doktora danışın.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Mart 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740