Mavi Anemon Çiçeği Yağı Faydaları

Mavi anemon çiçeği

Mavi anemon çiçeği sıcak ve ılıman iklim şartlarında ve nemli topraklarda yetişen otsu bir bitkidir. Genellikle mayıs ayında çiçek açan bir bitkidir. Taçlı dağ lalesi ismiyle de bilinen ve değişik renklerde ( kırmızı, pembe, beyaz) çiçekler açabilen bir bitkidir.

Mavi anemon çiçeğinin yapraklarından su buharı distilasyonu ile yağı elde edilir. Elde edilen yağ cilt güzelleştirme için ve ciltte oluşan rahatsızlıklara karşı kullanılmaktadır. En yaygın kullanım alanı cilt sağlığı içindir. Yüzde oluşan kırışıklıkların giderilmesinde ve göz altlarında meydana gelen morlukların ve kırışıklıkların giderilmesinde etkili olduğu bilinmektedir.

Mavi anemon çiçeği yağının faydaları

Mavi anemon çiçeği yağı cildi sıkılaştırıcıdır. Yüzdeki ve göz çevresindeki kırışıklıkların giderilmesinde etkilidir.

Mavi anemon çiçeği yağını bir pamuk yardımı ile göz çevresindeki kırışıklıklara sürebilirsiniz. Kırışıklıkların zamanla azaldığı gibi cildin elastik yapısının korunmasını sağlar.

Mavi anemon çiçeği yağı cildi dış etkenlerden korur ve zarar görmesini önler. Kirli hava, bakteriler ve zararlı güneş ışınlarının cilde zarar vermesini engeller.

Mavi anemon çiçeği yağı cildin nem dengesinin sağlanmasında etkilidir. Soğuk havalarda kurulduktan dolayı ciltte meydana gelebilecek çatlamaları önler.

Ciltte oluşan lekelerin çoğalmasını engeller. Özellikle güneşin zararlı ışınlarından dolayı oluşan cilt lekelerinin renginin açılmasını sağlar. Yaz aylarında güneşin etkisiyle yüzde çıkan çillerin görünümünü azaltır. Ayrıca omuz bölgesinde çıkan güneşin etkisiyle belirginleşen lekelerin azalması için elle masaj yaparak sürülebilir.

Mavi anemon çiçeği yağı ciltte anti-aging etki yaparak cilt üzerindeki hücrelerin yenilenmesini sağlar. Cilde parlaklık ve canlılık kazandırır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 28 Mart 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740