Medigard tablet nedir? Ne işe yarar?

Medigard; Vitamin ve mineral kombinasyonları arasına her an yeni bir ürün eklenmektedir. Bunlardan bir tanesi de medigard miltivitamin ve mineral içeren tablettir. Diğer vitamin tabletlerinden farkı ise içeriğinde bulunan arı poleni, sarımsak tozu ve panax ginseng gibi doğal elde edilen maddelerdir.

Eczacıbaşı firmasının üretmiş olduğu bu ürünün günümüzde kullanımı artmıştır. İnsanlar tarafından araştırılıp hangi vitaminin kendisi için daha çok fayda sağlayacağını öğrenmek istediklerini görüyoruz. Bu tür takviyeler doktorlar tarafından ya da eczacılar tarafından kişilere önerilmektedir.

Peki vitaminler faydalı mıdır?

Vitaminler tabii ki faydalıdır. Vitamin kullandığınızda nasıl kendinizi iyi hissediyorsanız bu sorunun cevabını buldunuz demektir. Ancak her şeyin fazlasının zarar olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Aynı zamanda bu türden vitamin ve mineral kombinasyonları düzenli kullanıldığında fayda görülmektedir. Örneğin 3 gün kullanıp 3 gün kullanmamak ya da sadece yorgunluk ve hastalık durumunda kullanmak çok fazla fayda sağlamayacaktır.

Medigard tablet içeriğinde neler var?

 • A vitamini 2.75 miligram
 • Demir 4.62 miligram
 • Folik asit 0.4 miligram
 • İyot 4.2 mikrogram
 • Kalsiyum 200 miligram
 • Mangan 0.22 miligram
 • B5 vitamini 10 miligram
 • Riboflavin 9.65 miligram
 • B12 vitamini 6 mikrogram
 • B1 vitamini 0.68 miligram
 • B6 vitamini 6.30 2 miligram
 • C vitamini 32.93 miligram
 • E vitamini 30 miligram
 • D vitamini 0.01 miligram
 • Çinko 1.13 miligram
 • Krom 0.25 mikrogram
 • Potasyum 0.32 miligram
 • Selenyum 0.68 mcg
 • Arı poleni 6 mg
 • Magnezyum 45.56 mg
 • Koenzim Q10 30 mg
 • Sarımsak tozu 6 mg
 • Panax ginseng 1.67 mg

  Sarımsak tozu: Sarımsak, bilindiği üzere bir çok hastalığa fayda sağlamaktadır. Üzerindeki araştırmalar devam ediyor. Bilim adamları sürekli sarımsağın insan vücuduna ne gibi faydaları olabileceğini araştırıyor.

Günümüzde en çok tansiyon düşürmek için kullanılmaktadır. Aynı zamanda doğal bir antibiyotik olan sarımsak her türlü iltihablı hastalıklarda kullanılır. Kolesterol düşürücü etkisi vardır. Saç dökülmesinde sarımsağın faydası olduğundan dolayı saç dökülmesi için kullanılan şampuanların içerisine sarımsak konmaktadır. Bunlar en bilinen faydaları.

  Panax ginseng: Panax ginseng günümüzde kullanılan en yaygın doğal ürünlerden biridir. Kişinin kendisini daha iyi hissetmesini sağlar. Bazı kişiler kullandıkları anda kendilerini iyi hissettiklerini, kullanmadıkları zamanlar ise yorgun hissettiklerini söylemektedir.

Yüksek tansiyonu olan kişiler ile kan inceltici ilaç kullananların dikkatli kullanması gerekir. Hafızayı güçlendirir, sinir sistemini uyarır, strese iyi gelir ve yorgunluğu azaltır.

  Arı poleni: Arı denildiğinde ilk akla gelen şifadır. Ağzından çıkardığı baldan, arkasındaki iğneye kadar şifa dağıtır. Arı poleni de arıların ürettiği besinlerden bir tanesi. İnsan sağlığına bir çok faydası bulunur. Besin yönünden zengindir. İçeriğinde aminoasit, vitamin, mineral ve protein gibi besinler vardır. Enerji verir, saç dökülmesi, cilt güzelliği, kan yapıcı özelliği faydalarından bazılarıdır.

Medigard tablet ne için kullanılmalıdır?

  Yorgunluk için kullanın

Yorgunluk hemen hemen insanları büyük bir bölümünde olan piskolojik veya biyolojik olabilen bir durum. Genellikle sabah yorgun kalkmak ve gün içerisinde miskin ve ağır olmak psikoloji ile alakalı bir yorgunluk olabilir. Benden yorgunluğu ise ağır işlerde çalışmak vücudu fazlasıyla yorar.

  Uykusuz kalanlar

Uykusuzluk hem ruhsal hem de bedensel olarak bir çok sağlık problemine neden olmaktadır. En önemliside uykusuz kalındığı zaman vücudun direncinin düşmesi. Vücut direnci düştüğünde mikroplar bağışıklık sistemi zayıflar ve hastalıklara yakalanma riski artar.

  Sık hasta olanlar

Medigard miltivitamin ve mineral takviyesini vücut direnci düşük olanlar ve sık hasta olan kişiler tercih edebilirler. İçeriğindeki vitaminler bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücutta detoks etkisi yapar.

  Kendini daha iyi hissetmek isteyenler

Vitaminler ve mineraller vücudun ihtiyacı olan maddelerdir. Vitaminler vücutta eksik olduğunda gözle görülen belirtiler ortaya çıkar. Bazı vitaminlerin eksikliği kişide depresyona neden olmaktadır. Örneğin B vitaminleri sinir uçları için gerekli olduğundan eksikliğinde ağrı, stres ve depresyon gibi belirtiler gösterir.

Medigard tablet nasıl kullanılır?

Medigard tablet yemekler ile birlikte veya yemeklerden bir müddet sonra alınabilir. Günde 1 tablet tüketilmesi yeterlidir. Fazlasına gerek yok.

Medigard tabletin yan etkisi varmı?

Vitaminler ve mineraller herkes tarafından kullanılabilir. Bazı maddeler alerjen olabilmektedir. Medigard tablet içeriğindeki yardımcı maddelere karşı alerjiniz olabilir. İçtikten sonra herhangi bir alerjik reaksiyon görülürse kullanmayı bırakın.

Medigard tablet kilo aldırır mı?

Her kesin merak ettiğini ve en çok üzerinde durulan konulardan bir tanesi vitaminlerin kilo aldıracağı sorusudur. Vitaminler kilo aldırmaz. İştah yerinde ise daha fazla iştah açmaz. Sadece iştah düşüklüğü var ise normale çeker. Bu durum iştahı kapalı olan kişinin kilo almasına neden olur. Ancak sağlıklı ve iştahı yerinde olan bir kişide daha fazla iştah açmaz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 1 Şubat 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Medigard tablet nedir? Ne işe yarar? (13 Yorum)

 1. İçeriğindeki vitamin ve mineral çeşidi güzel, deneyeceğim faydasını ve zararını görürsem burada paylaşacağım,, teşekkürler

 2. Ben sınav dönemi pharmaton kullandım ciddi anlamda etkisi var vitaminlere güveniyorum, işe yaramıyor diyenlere sınavda cevabı verdim.

 3. Pharmaton gibi bazı vitaminler kullanılmadığı zaman yorgunluk yapıyor acaba Medigardda aynı problemi yaşarmıyız.

 4. Medigard tablet kullandığım anda sanki içime bir sıkıntı yaptı enerji patlamasından dolayı olabilir mi?

 5. Medigard tablet bağışıklık sistemini güçlendirmek için kullanabilirmiyiz?

 6. Medigard vitamin olarak gerçek kaliteli, kullandığım süre boyunca kendimi iyi hissttim.

 7. Medigard tableti bi arkadaşıma saç dökülmesi için önermişler acaba faydası oluyor mu saç dökülmesine.

 8. Medigardın diğer vitaminlerden bir farkı var mı? İçeriklerinde hep aynı şeyler var mesela medigard, supradyn veya pharmaton farkeder mi?

 9. Medigard ambalajı ve dış kaplaması ile kaliteli bir vitamine benziyor. İçeriği de bir o kadar geniş ve günlük ihtiyacı karşılayacak kadar değerleri iyi.

 10. Ben niye vitaminlerden bir fayda göremiyorum, bu zamana kadar hangi vitamini kullandıysam hiç bir etki göremedim.

 11. Bana eczaneden önerdiler yorgunluk ve direnç artması için, ben çabuk yorulan ve sık hasta olan biriyim tavsiye edermisiniz.

 12. Medigard tableti sınav dönemi zamanında düzenli olarak kullandım, ambalaj ve şişe kaliteli anca çok faydasını gördüğümü zannetmiyorum.


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740