Metabolizma Hızlandırma Teknikleri Nelerdir ?

metabolizma hızlandırma

Metabolizma Hızlandırma Teknikleri Nelerdir ?

 

            İdeal bir kilo ve sağlık için metabolizmanın iyi çalışması gerekir. Metabolizma yavaş olduğunda vücut içinde toksinler birikerek kilo alımına, yağ oranının fazla olması ve sağlık açısından olumsuz hastalıklar ortaya çıkar. Doğru besinler ve faaliyetler uygulandığında metabolizma hızlandığından bazı püf noktaların listesi aşağıda verilmiştir.

Kahvaltı

Her gün düzenli olarak yapılan kahvaltı hem tok tutar hem de metabolizmayı hızlandırır. İnsan gün boyu enerji harcadığından besin kaybı olur. Metabolizma hızlandırma adına yapılan dengeli ve sağlıklı kahvaltı günlük alınması gereken enerjinin yerini tutar. Kahvaltı uyandıktan 1 2 saat sonra yapılmalıdır.

su tüketimi ve metabolizma hızlandırma

Su Tüketimi 

Hem toksinleri atmak, güzel bir cilt için ve metabolizmanın düzgün çalışması açısından günde 2 – 3 litre su içmek önemlidir. Her sabah aç karnına 1 bardak su içmek vücudun yağ yakmasını sağlar. Sıcak su yerine soğuk su içilmelidir.

Az Ama Sık Besin Tüketmek 

Vücut aç kaldığında metabolizma yavaşlar, kas kaybı olur ve iştah açılır. Düzensiz beslenme günlük yaşamdaki faaliyetleri yavaşlattığından öğün atlanmamalı ve mutlaka ara öğünler tüketilmelidir.

Fiziksel Aktiviteler 

Her ne kadar sağlıklı beslenilse de vücutta toksin ve yağ olarak kaldığından ufak ta olsa spor yapmak önemlidir. Aksam yemeğinden sonra yürüyüş yapmak yenilenlerin eritilmesi için önemlidir. Yağ yerine kas yapmak için spor şarttır. Hem sağlık ve ideal vücut açısından hem de metabolizmanın hızlı olmasını sağlar.

Ufak Tefek Değişiklikler  

Sinir stres mideye açlık sinyali gönderdiğinden kişi bu olumsuz duyguları hayatından çıkartmalıdır. Alkol gibi zararlı içecek tüketiliyorsa onun yerine metabolizma hızlandıran kahve içilmelidir. Baharatlar ve bitki çayları toksin atmaya ve metabolizma için bire birdir. Metabolizma dostu olan protein içerikli besinler tüketmek hem kas hem de gün boyu tok kalmak için tüketilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 26 Mayıs 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740