Microblading 3D kıl tekniği ile kaş doldurma

Bir Estetik Mucizesi Microblading

Kaşlar yüzdeki jest ve mimiklerin ortaya çıkmasını sağlar ve bize anlamlı bir ifade verir. Özellikle kadınlar kaşlarının bakımına oldukça dikkat ederler. Güzel kaşlara sahip olmak için saatlerini kuaför salonlarında geçirebilirler.

Herkesin kaş yapısı ve kıl kökleri farklılık gösterdiğinden o istediğimiz gür kaşlara sahip olamayabiliriz. Gür kaşlara sahip olabilmek için çeşitli kaş bakım yağları ve buna benzer kozmetik ürünleri denense bile bazen sonuç alınamadığı durumlar görülebilmektedir.

Son dönemde yayılan çok çekici ve güzel görünümlü kaşlara sahip olmak isteyenler için çok farklı bir yöntem geliştirdi. Bu yöntemin adı ise Microblading 3D kıl tekniğidir. Peki bu teknik nasıl oluyor? Vücutta herhangi bir alerjik reaksiyona sebep oluyor mu? Microblading 3D neymiş hep beraber öğrenelim.

      Microblading 3D Kıl Tekniği İle Kaş Nasıl Doldurulur?

Bu tekniğe bir nevi kaş dövmesi de diyebiliriz. Bu teknikle kaşın yapısı bozulmadan kaşın yapısına ve ten rengine uygun biçimlendirme yapılabiliyor. Özellikle bu yöntem seyrek kaşlara sahip olan kişilerin tercihleri arasında oluyor. Bu yöntem dövme gibi tek bir işlemle bitmiyor.

Özel microblading kalemi ile tek tek çizgiler çizilerek doğal kaş görünümü verilmeye çalışılıyor. Bu işlem yaklaşık 2 saat sürüyor. Bu işlem bittiğinde kaşlar gerçek kaş gibi görünüyor ve seyrek bölgeler kapatılmış oluyor. Koltuğa oturmadan önce kaşlarınıza işlemin acısız geçmesi için anestezi kremi sürülüyor.

Kaşın asıl şeklini bulmak için 6 farklı kaş tekniğinden bir tanesi seçiliyor ve hangisi sizin kaş yapınıza uygunsa o seçiliyor. Kaş çizildikten sonra boya bölgede birikiyor. Daha sonra biriken boya siliniyor ve yepyeni kaşlarınız ortaya çıkıyor.

 

     Microblading 3D Tekniğinde Önceden Cilde Bir Uygulama Yapılabiliyor Mu?

İşlem başlamadan önce kaşlara herhangi bir güzellik ürünü uygulanmaması gerekiyor. Zaten bu konuda estetisyenler sizi daha önce bilgilendirdiği için 72 saat öncesinde herhangi bir kimyasal içeren ürün kullanmamanızı söylüyorlar. Çünkü yeni bir kaş tasarımı yapılacağı için cildi incelten ürünler bu tekniğin tutmamasına sebebiyet verebiliyor. Ayrıca kan ilacı veya kan sulandırıcı gibi ilaçları da içmeyi 3 gün önceden bırakmanız gerekiyor. Bir de hamilelere, emziren annelere ve şeker hastalarına bu işlem uygulanmıyor.

 

     Microblading Her Yerde Yapılabiliyor Mu?

Böyle çok önemli bir kaş doldurma işlemi için kesinlikle uzmanlardan başka herhangi bir kimseye yaptırılmaması gerekiyor. Yaptırmaya karar verdiğiniz zaman kesinlikle yaptıracağınız kişinin bu uygulama ile alakalı herhangi bir sertifikası, lisansı ve belgelerinin olup olmadığına bakılması gerekiyor. İşinin ehli olmayan ve steril aletlerle yapılmayan bu yöntem kalıcı ve istenmeyen hasarlar bırakabiliyor. Bu işlemin çok kısa bir sürede yapılacağını söyleyenlere inanmamak gerekiyor. Bu işlem yavaş ve doğru bir teknikle yapılması gereken bir kaş doldurma işlemidir.

    Microblading Kaş İşleminin Kalıcılığı Ne Kadardır?

Bu kaş işleminin kalıcılığı tam 3 yıl sürüyor fakat bu sürede kaşlarınıza herhangi farklı bir işlem uygulamamanız gerekiyor.

    Microblading Kaş Doldurma Yapıldıktan Sonra Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Kaşlar kısa bir sürede iyileşmiyor. İyileşme süresi kişiden kişiye farklılık yaratabiliyor. 25 ila 30 gün arası bir iyileşme süreci oluyor. İyileştikten sonra 10 gün herhangi bir makyaj ürünü kullanılmaması gerekiyor. Estetisyen tarafından verilen bakım kremi kulak çubuğu ile sürülebilir. Güneşlenmek, yüzmek, çok terletici sporlar yapmak bu iyileşme sürecinde yapılmaması gerekiyor. Dışarı çıkılacağı zaman güneş kremi sürmeyi ihmal etmemek gerekiyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 17 Kasım 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740