Mide Ekşimesine Ne İyi Gelir?

Mide Ekşimesine Ne İyi Gelir?

 

Mide ekşimesi sorunu genelde aşırı ve ağır yemeklerden sonra yaşanan bir problemdir. Yemek yeme problemlerine bağlı olarak oluşabileceği gibi bir takım mide hastalıklarının belirtisi olarak da karşımıza çıkabilir.

Peki Mide Ekşimesine Ne İyi Gelir? Ara sıra yaşanan mide ekşimesine iyi gelen yiyecekleri ve hangi yiyeceklerden uzak durmanız gerektiğini öğrenerek bu sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz.

 

Mide Ekşimesine İyi Gelen Yiyecekler

 

Mide Ekşimesine İyi Gelen Yiyecekler listemizin ilk sırasında süt gelmektedir. Ekşime problemini kısa sürede geçirmek isteyenler süt içtiklerinde sorunun hızla çözüldüğünü göreceklerdir.

Hızlı çözüm bulmak isteyenler için bir diğer önerim bir çay kaşığı çörek otunun iyice çiğnenip su ile yutulmasıdır. Mide ekşimesi probleminizi ne kadar hızlı geçirdiğine siz bile şaşıracaksınız.

Bunun dışında elma ya da ayva gibi meyveler tüketmek de oldukça faydalı diğer seçeneklerimiz arasındadır.

Şiddetli mide ekşimesi sorunu yaşayanlar için tavsiye edebileceğimiz bir diğer tedavi seçeneği ise bal, polen ve saf zeytinyağı üçlüsü ile yapılacak macunun tüketilmesi olacaktır.

Oldukça iyi bilinen ve ucuz bir diğer yöntem ise bir parça ekmeğin iyice çiğnenerek yutulmasıdır.

Mide Ekşimesini Önlemenin Yolları

 

Mide ekşimesine faydalı olanlar besinler yanında günlük hayatta uygulayabileceğiniz basit önlemler ile de bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Mide Ekşimesini Önlemenin Yolları şu şekilde özetlenebilir: Öncelikle kahve ve kafeinli diğer içecekler, çikolata, nane ve alkolden uzak durularak mide ekşimesi probleminin yaşanması önlenebilir. Mide ekşimesi olduğu anda sırt üstü ya da yatar konumda iseniz dik konuma geçiniz. Yemekten hemen sonra tatlı yemeyiniz. Yemekten hemen sonra sizi fiziksel olarak zorlayacak hareketlerden uzak durunuz. Sigara bu konuda ki en büyük düşmanınız. Mide ekşimesi sorununu sıklıkla yaşayanların sigarayı bırakması gerekecektir.

blank

Mide Ekşimesi İçin Öneriler

 

Mide Ekşimesi İçin Öneriler: Çok acıksanız bile ağır gıdaları hızlı bir şekilde tüketmeyiniz. Öğün sayınızı artırarak porsiyonlarınızı küçültün. Ilık bitki çayları mide ekşimesi konusunda oldukça faydalıdır. Ancak bu konuda asit içeren meyve çaylarından uzak durmanız gerekecektir. Her türlü atıştırmalık, cips ve kola gibi yiyecekler mide ekşimesi sorunu yapabilir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740