Migrende Koenzim Q10 ve Balık Yağının Etkisi

Migren nedir?

Klasik migren, başın yarım kısmının ağrıması ve bununla birlikte baş dönmesi, bulantı, kulak çınlaması ve kusma gibi belirtiler vermektedir. Migren hastalığı için kullanılan ve kullanılmak zorunda kalınan ilaçların yanısıra doğal olarak kullanılacak ürünler sayesinde vücut ilaçların yan etkilerinden kurtulmuş olur. Migren hastalarında balık yağı ve koenzim Q10 ikilisi ile tedavilerde olumlu sonuçlar alınmıştır.

Koenzim Q10, vücudun direncini artırır ve vücutta enerji üretimi için ihtiyaç duyulan önemli maddelerden biridir. Migren hastalarında yapılan tetkikler sonucunda hastaların vücudundaki koenzim miktarının düşük olduğu gözlemlenmiştir. Koenzim Q10 takviyesi ile migren ataklarının azaldığı bazı hastalarda yapılan incelemeler sonucunda ortaya çıkmıştır. Koenzim Q10 migren hastalığını tetikleyen etkenlerin vücutta etkili olmasını azalttığı belirtilmiştir.

Balık yağı içerisindeki omega 3 yağ asitleri sayesinde beyin damarlarının hasar görmesini engeller ve oluşabilecek baş ağrısını hafifletir. Omega 3 yağ asitlerinin beyin damarları üzerindeki olumlu etkisi migren hastalığını azalttığı görülmüş ve migren hastalarının kullanması gerektiği belirtilmiştir.

Balık yağı ve koenzim Q10 ikilisi, Amerika’da ortalama 1000 hasta üzerinde denenmiştir. Toplamda 3 ay migren hastalarına koenzim Q10 ile birlikte balık yağı kullandırılmıştır. 3 ay sonucunda migren ataklarının yarı yarıya azaldığı görülmüştür.

Günlük 100 mg koenzim Q10, 1000 mg balık yağı migren ataklarının azaltılması için yeterli olduğu kanaatine varılmıştır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 17 Mart 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740