Multi-Tabs omega 3 şurup faydaları

multitabs-omega-3-balik-yagi-surubu

MULTİ-TABS OMEGA 3 ŞURUP

Multi-tabs omega 3 şurup bal ile tatlandırılmış portakal aromalı balık yağı şurubudur. Multi-tabs omega şurup çocuklarda beden ve zihin gelişimlerine destek amaçlı önerilmektedir. Üretim yeri Slovenya, Pfizer ilaç firması tarafından ithal edilmektedir.

Ticari formu: 190 ml’lik cam şişe içerisinde kullanıma sunulmuştur.

Multi-tabs omega 3 içeriği;

Multi-tabs şurup 15 ml içerisinde 792 mg balık yağı ve bu balık yağının içerisinde 330 mg DHA, 73 mg EPA bulunmaktadır.

DHA çocuklarda beyin fonksiyonlarının artmasını, sinir gelişimini ve göz gelişimini sağlamaktadır.

EPA çocuklarda kalp ve damar gelişimi başta olmak üzere vücuttaki diğer organların gelişimine katkıda bulunmaktadır.

BALIK YAĞININ ÇOCUKLARA FAYDALARI

Balık yağı çocuklarda beyin gelişimini sağlayarak, hafıza güçlendirme, öğrenme becerilerini artırmada etkili olur. Ayrıca odaklanma problemi yaşayan çocuklarda odaklanmayı artırarak dikkat dağınıklığını azaltır.

Balık yağı çocuklarda sinir gelişimini destekleyerek sağlıklı sinir doku oluşumunu sağlar. Sağlıklı sinir dokusu oluşumunda vücut zihinsel faaliyetlerde daha başarılı olur.

Balık yağı çocuklarda göz gelişimini sağlar. Gözün görme yeteneğini artırır. Sağlıklı göz ve göz damarlarının oluşumuna destek olur.

Balık yağı kalp ve damarların gelişimine destek olur. Ayrıca diğer iç organların gelişimi için de balık yağının faydası bulunmaktadır.

Multi-tabs omega 3 şurup nasıl kullanılır?

Multi-tabs omega 3 balık yağı şurubu 4-10 yaş arası  çocuklar için uygundur. Çocuklar 10 yaşından itibaren yumuşak balık yağı tabletlerinden kullanabilirler. Ancak yutma becerisi gelişmemiş çocuklarda multi-tabs omega şurup devam edilebilir.

Multi-tabs balık yağı şurubu 4 yaşından sonra günde 15 ml tercihen sabahları tok karına verilmelidir. Doktor tavsiyesi ile 4 yaşından küçük çocuklarda kullanımı; günde 5ml yani 1 tatlı kaşığı yeterli olmaktadır. 10 yaşından büyük çocuklarda 20 ml verilebilir.

Multi-tabs omega şurup kapak açıldıktan sonra buzdolabında saklanması daha uygun olur. Kapak açılmadığı sürece 25° altında güneş görmeyen bir yerde son kullanma tarihine kadar muhafaza edilebilir.

Multi-tabs omega 3 şurubunun güncel fiyatı 45,50₺ dir

Sağlıklı bir yasam tarzı ve dengeli, çok yönlü beslenme önemlidir. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerini tutmaz!

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 1 Kasım 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740