Nar Çekirdeği Yağının Faydaları

Nar çekirdeği

Nar çekirdeğinin antioksidan etkisi bulunmakta ve cildi zararlı etkenlerden korumaktadır. Nar çekirdekleri kurutulması işleminden sonra soğuk pres uygulanarak yağı çıkartılır. Nar çekirdeği yağı içilebilir ve sürülebilir. Cilde sürüldüğünde rahatlatır ve cildi korur. Cilt besleyici özelliği bulunmakta ve cilde sağlıklı bir görünüm kazandırmaktadır. Nar çekirdeği yağı içildiğinde ise mide ve sindirim sistemini rahatlatır.

Nar çekirdeği yağının faydaları

Antioksidan: Nar çekirdeğinin diğer antioksidanlara göre daha fazla antioksidan özelliği bulunmaktadır. Antioksidan özelliği sayesinde cilde sürülebilir ve içilebilir. Cilde sürüldüğünde cilt hücrelerini zararlı etkenlerden ve soğuktan korur.  Cilde tazelik kazandırarak sağlıklı bir görünüm verir. Nar çekirdeği yağı, içildiğinde vücutta antioksidan etki göstermektedir. Hücreleri zararlı toksinlerden korur ve kanser riskini azaltır.

Ağrı kesici: Nar çekirdeği yağı ağrıyan bölgeye haricen masaj yapılarak sürülebilir. Sürülen bölgeyi yumuşatarak ağrıları hafifletir. Ayrıca eklem ağrılarına sürüldüğünde eklem yerlerindeki kaygan yapıyı destekler. Eklem ağrılarında ve kireçlenmelerde sürülebilir.

Bağışıklık güçlendirici: İçeriğindeki vitaminler sayesinde vücudun doğal savunma sistemini güçlendirir. Hastalıklara karşı vücudun daha dirençli olmasını sağlar.

Egzama: Nar çekirdeği yağı sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlar. İçeriğindeki vitaminler sayesinde cildi besler ve parlak bir görünüm kazandırır. Egzamadan dolayı tahriş olmuş derinin onarımını yapar.

Saç derisi : Nar çekirdeği yağı saç derisi problemlerinde kullanılabilir. Saçlı derideki kepeklenme ve döküntülere karşı kullanılabilir. Saç dökülmesine karşı saçlı deriyi güçlendirerek dökülmeleri önler.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Ocak 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740