Nbl probiyotik atp şase nedir? Ne için kullanılır?

nbl-probiyotik-atp-sase

Nbl probiyotik atp saşe nedir?

Nbl probiyotik atp saşe B vitaminleri ve  probiyotik mikroorganizma içeren, sindirim sisteminin düzenlenmesine ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek olan bir gıda takviyesidir. İçeriğinde bulunan faydalı bakteriler bağırsak florasını düzenleyerek sindirim problemlerini ve diğer bağırsak problemlerini rahatlatır. Bağırsaklardaki faydalı bakterilerin artması ile birlikte bağışıklık sistemi güçlenir. Nbl probiyotik atp 5 li ve 20 li paketler halinde eczanelerde bulunmaktadır.

Nbl probiyotik atp saşe içeriği nedir?

Her bir saşe içerisinde;

  • 0.45 mg B6 vitamini
  • 0.45 mg B2 vitamini
  • 0.45 mg B1 vitamini
  • 6 mg bifidobakterium lactis
  • 6 mg Lactobacillius plantarum
  • 6 mg Lactobacillius rhamnosus
  • 8 mg e vitamini
  • 12 mg Lactobacillius casei
  • 25 mg C vitamini
  • 485.650 mg fruktooligosakkarit (tatlandırıcı)

Bifidobakterium lactis: Bifidobakteriler insan ve hayvan bağırsağında doğal olarak bulunurlar. Çeşitli sebeplerden dolayı bu faydalı bakteriler bağırsaklarda azalabilir. Buna bağlı olarak çeşitli bağırsak problemleri oluşabilir.

Laktobacillius rhamnosus: Genellikle bayanlarda vajinal bölgede çoğunlukla bulunan faydalı bakterilerdir. Vajinada laktik asit üreterek faydalı bakterilerin yaşaması için uygun ortam oluşturur. Bir çok vajinal hastalığa karşı koruma sağlar.

Lactobacillus plantarum: İnsan vücudunda faklı ortamlarda bulunan bu bakteriler probiyotik etki gösterirler. Bağırsak düzenini oluşturur ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olurlar.

Nbl probiyotik atp saşe ne için kullanılır?

Nbl probiyotik atp saşe sindirim sistemini düzenleyerek ishal, kabızlık, gaz ve şişkinlik gibi problemlere karşı kullanılır. Ayrıca bağırsaklarda faydalı bakterilerin artması ile birlikte besinler vücuda daha iyi sindirilir ve bağışıklık sistemi güçlenir.

Bayanlarda sürekli oluşan vajinal enfeksiyonlara karşı koruyucu olarak kullanılır. Vajinal mantar, vajinal akıntı ve diğer vajinal hastalıkların tedavisinde kullanılabilir.

Nbl probiyotik atp saşe nasıl kullanılır?

Nbl probiyotik atp saşe günde 1 veya 2 defa sabah yada akşam yemeklerden sonra 1 bardak suya karıştırılarak içilir. Süt, yoğurt ve meyve suyuna da katılabilir.

Nbl probiyotik atp saşenin herhangi bir yan etkisi belirtilmemiştir.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 13 Mart 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740