NBL probiyotik optima çiğneme tableti

nbl_probiotic_optima_tablet

Nbl optima çiğneme tableti nedir?

Nbl probiyotik optima çiğneme tableti probiyotik, prebiyotik ve vitamin içeren, sindirim sisteminin düzenlenmesine yardımcı olan bir gıda takviyesidir. İçeriğinde aktif olarak 1.5 milyar probiyotik bulunur. Çignenerek veya bir bardak su ile alınır. İshal, kabızlık ve diğer sindirim sistemi problemlerinin giderilmesinde kullanılır.

Nbl probiyotik optima çiğneme tableti içeriği;

Her bir tablette

  • 3 mg Laktobacillius acidophilus
  • 4.5 mg bifidobakterium lactis
  • 11.25 mg enterococcus faecium
  • 4.5 mg Lactobacillius plantarum
  • 4.5 mg streptococcus thermophilus
  • 225 mg fruktooligosakkarit (tatlandırıcı)
  • 15 mg c vitamini

Lactobacillus acidophilus nedir?

Bu canlı bakteriler bağırsaklardaki zararlı bakterilerin büyümesine engeller. Aynı zamanda faydalı bakterilerin bağırsaklarda büyümesini ve çoğalmasını sağlar. Ürettiği laktik asit sayesinde faydalı bakterilerin yaşaması ve zararlı bakterilerin azalması için bağırsaklarda gerekli ortamı hazırlar. İshal, ülseratif kolit, iritabl kolon, divertikülit ve konstipasyon (kabızlık) probleminin giderilmesinde kullanılır. Ayrıca kadın vajinasında bulunan faydalı bakterilerin artmasını sağlar. Vajinal akıntı, vajinal mantar ve diğer vajinal hastalıkların tedavisinde etkili olduğu bilinmektedir.

Bifidobakterium lactis nedir?

Bifidobakterium lactis, insan ve hayvan bağırsağında doğal olarak bulunan faydalı bakterilerdir. Bu faydalı bakteriler bağırsaklarda bağırsaklarda dışkının miktarını ve kıvamını dengeler. Genellikle ishal sendromunda etkili olmaktadır. Ayrıca şişkinlik ve gaz oluşumunu büyük ölçüde engeller. Bifidobakteriler insan vücuduna ilk defa anne sütü ile alınır.

Lactobacillius plantarum nedir?

Lactobacillus plantatum insan vücudunda probiyotik etkisi gösterir. Bağırsak florasında laktik asit üreterek faydalı bakterilerin yaşamasına ortam hazırlar. Et, süt ürünleri ve çok sayıda sebzede bulunur. Hayvan yemlerinde yaygın olarak kullanılır.

Nbl probiyotik optima çiğneme tableti ne için kullanılır?

İshal (diyare); Bakteri kaynaklı veya bakteri kaynaklı olmayan ishal sendromunda bağırsaklarda düzeni sağlamak için kullanılır. Mide asidine karşı dirençli olduğu için tahrip olmadan bağırsaklara ulaşabilirler.

Kabızlık (konstipasyon); Probiyotikler tüm bağırsak problemlerinde olduğu gibi kabızlık probleminde kullanılabilir. Faydalı bakterilerin çoğalmasını sağlayarak bağırsaklardan su emilimini dengeler ve kabızlık sorununun giderilmesine yardımcı olur.

Gaz ve şişkinlik; Genellikle stresten ve beslenme düzeninden kaynaklanan gaz ve şişkinliğin giderilmesine yardımcı olur. Bağırsaklarda faydalı bakterilerin artmasını ve  sindirim problemlerinin azalmasını sağlar. Özellikle irritabl barsak sendromu sonucu oluşan gaz ve şişkinlikten kaynaklanan ağrıların giderilmesinde kullanılır.

Nbl optima çiğneme tableti nasıl kullanılır?

Nbl probiyotik optima tablet günde 1 veya 2 defa çignenerek veya 1 bardak su ile yutularak kullanılır. Yemeklerden uzak bir saatte alınması önerilir.

Nbl probiyotik optima tabletin herhangi bir yan etkisi belirtilmemiştir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Mart 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740