Efa Daily nedir? Ne için kullanılır?

New Life Efa daily nedir?

New Life Efa Daily, içeriğinde balık yağı bulunan bir gıda takviyesidir. 670 mg balık yağı içerisinde %60 oranda faydalı omega 3 yağ asidi bulunmaktadır. Bu yağ asitleri vücutta başta kalp ve damar sağlığı olmak üzere bir çok fayda sağlar.

A vitamini ve D vitamini içermez, vücutta D vitamini birikmesine yol açmaz. Bu nedenle yaz aylarında dahi kullanılabilir.

New Life Efa Daily balık yağının yumuşak kapsülü balık jelatininden yapılmıştır. Sığır jelatini ve domuz jelatini içermez. Vücuda emilim oranı oldukça yüksektir.

İçeriği nedir?

670 mg balık yağı içerisinde 226 mg EPA, 147 mg DHA ve diğer yağ asitleri bulunmaktadır.

EPA nedir?

EPA, kalp ve damar sağlığını korunması için en önemli yağ asitlerinden  biridir. Kalp çalışma fonksiyonlarını düzenler ve damar tıkanma riskini azaltır.

DHA nedir?

DHA, omega 3 içerisinde bulunan beyin ve göz sağlığı için oldukça faydalı yağ asitlerinden  biridir.

New Life Efa daily ne için kullanılır?

Balık yağı kapsülü vücudun genel sağlığını korumak için kullanılabilir.

Omega 3 yağ asitlerinin vücutta birden çok sağlık problemini ortadan kaldırdığı bilinmektedir. En önemlisi de kalp ve damar sağlığıdır. Kalp krizine neden olan damar sertliği probleminin giderilmesini sağlar. Sigara kullanımı, kötü kolesterol seviyesinin yüksek olması ve stres gibi nedenlerden dolayı oluşabilen damar sertliği, kalp krizi riskini arttırmaktadır. Balık yağı içerisindeki omega 3 damarlardaki kötü kolesterol seviyesini dengeleyerek ve damarların tıkanmasını önleyerek kalp krizi riskini azaltır.

Yüksek tansiyon hastaları için düzenli omega 3 kullanımı tansiyonu dengeler. Tansiyon ilaçları ile birlikte alınabilir. Bazı kan inceltici ilaç kullananlar doktor kontrolünde kullanmalıdır.

Balık yağı beyin fonksiyonlarının sağlıklı çalışmasına katkı sağlar. Beyin damarlarının tıkanmasını önler, hafızayı güçlendirir ve unutkanlığı azaltır.

Eklem ağrılarında ve romatizma ağrılarında rahatlama sağlar. Eklemlerde hareket kısıtlılığını azaltır.

Konsantrasyonu artırarak odaklanma problemini ortadan kaldırır. Okul döneminde, özellikle sınav zamanı dikkat dağınıklığını azaltır.

Balık yağının başlıca faydaları bunlardır. Bunların dışında sağlıklı cilt oluşumunu sağlar, saç dökülmesini azaltır, gözlerin daha sağlıklı görmesini sağlar, vücut ağrılarını azaltır, varis oluşumunu önler, yorgunluk ve halsizliği en aza indirir.

New Life Efa daily nasıl kullanılır?

Günde 1 veya 2 defa alınabilir. Yemeklerle birlikte yada tok karnına alınır.

Yan etkisi varmı?

Herhangi bir yan etkisi belirtilmemiştir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 28 Ekim 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740