Efa S-1200 kapsül nedir? Ne için kullanılır?

New Life – Efa S-1200 nedir?

New Life – Efa S-1200, içeriğinde balık yağı bulunan yumuşak kapsüldür. 1200 mg balık yağı içerir. Bu 1200 mg balık yağı içerisinde toplamda 720 mg omega yağ asitleri mevcuttur. Bu omega yağ asitlerinden en önemlileri EPA ve DHA. Bu iki omega yağ asidi insan vücudunda hayatı önem taşıyan organların işleyişini kolaylaştırarak daha sağlıklı hissettirebilir.

New Life – Efa S-1200 içeriği nedir?

  • Kalori 12.5 kcal
  • Yağ kaynaklı kalori 11.7 kcal
  • Toplam yağ 1.297 g
  • Doymuş yağ 0.091 g
  • Çoklu doymamış yağ 0.954 g
  • Tekli doymamış yağ 0.220 g
  • Kolesterol 0.840 mg
  • Omega 3 yağ asitleri toplamı 720 mg ( bu 720 mg içerisinde 396 mg EPA, 264 mg DHA ve 60 mg diğer omega yağ asitleri bulunmaktadır)

EPA (eikosapentaenoik asit) nedir?

EPA, özellikle kalp ve damar sağlığı için çok faydalı bir yağ asididir. Damar sertliğini önler, damar tıkanıklığı oluşumunu azaltır ve buna bağlı olarak kalp krizi riski en aza iner. Ayrıca damarlarda biriken kötü kolesterol seviyesinin dengelenmesini sağlar.

DHA (dokosaheksaenoik asit) nedir?

DHA, kılcal damarların açılmasını ve rahatlamasını sağlayan vücut sağlığı için önemli bir yağ asididir. Özellikle gözde ve beyinde bulunan kılcal damarların tıkanmasını önler. Böylece ileri yaşlarda oluşan unutkanlık ve görme bozukluğu riski azalır.

Kimler kullanabilir?

Kalp rahatsızlığı olanlar

Balık içeriğinde bulunan omega yağ asitleri kalbin daha sağlıklı çalışması için gerekli olan desteği sağlamaktadır. Balık yağı tüketildiğinde kalp daha sağlıklı çalışır ve oluşabilecek kalp hastalığı riski azaltılır.

Damar sağlığı

İçerisinde yaşam için en değerli sıvıyı yani kanı taşıyan damarların sağlıklı olması, tüm vücut sağlığını olumlu yönde etkilemektedir. İnsanın en küçük yapı taşı olan hücrelere kanın daha sağlıklı ulaşması için damar sağlığı oldukça önem taşır. Balık yağı içerisinde bulunan omega 3 yağ asitleri doymuş yağ, trans yağ ve sigara kimyasalları gibi maddelerden dolayı oluşabilecek damar tıkanıklığını ve damar sertliğini önler. Böylece kalp krizi riski en aza indirilir.

LDL (kötü kolesterol seviyesi) yüksek olanlar

LDL yani damarlardaki kötü kolesterol seviyesi vücudun kendi ürettiği yağlardan ve yiyeceklerden alınan sağlıksız yağlardan dolayı artar. Bu durum damar tıkanıklığına ve daha kötü sonuçlara neden olabilir. Omega 3 yağ asitleri kötü kolesterol seviyesini dengede tutarak kişinin daha sağlıklı bir yaşam sürmesine destek olur.

Unutkanlığı olanlar

Özellikle ileri yaşlarda beyin damarlarının tıkanması sonucu oluşan unutkanlığın önlenmesinde ve tedbir amaçlı kullanılabilir. Beyin damarlarının daha sağlıklı işlevini yerine getirmesini sağlar ve hafızayı güçlendirir.

Eklem ağrıları ve romatizması olanlar

Balık yağının faydalarından biride eklem ağrılarını hafifletmesi ve hareket kolaylığı sağlamasıdır. Eklem yerlerinde oluşan kireçlenme ve diğer rahatsızlıkların ve ağrıların rahatlaması için kullanılır.

Hamile bayanlar

Gebelik döneminde doktorlar tarafından bayanlara önerilmektedir. Nedeni ise anne karnındaki bebeğin fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağlamasıdır. Gebelik döneminde balık yağı kullanmak bebeğin gelişimine katkı sağladığı gibi annede oluşabilecek ağrı, kramp, kasılma vb sağlık problemlerinin oluşmasını büyük ölçüde engeller.

Sağlıklı bir cilt için

Omega 3 yağ asitlerinin içermiş olduğu epa ve DHA  cildi besler. Daha canlı ve parlak bir cilt oluşumunu destekler.

New Life – Efa S-1200 nasıl kullanılır?

1 sabah, 1 de akşam olmak üzere günde 2 adet yemeklerle birlikte veya tok karnına alınabilir.

Yan etkileri var mı?

New Life-Efa S-1200 balık yağı kapsülünün herhangi bir yan etkisi belirtilmemiştir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 20 Ekim 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740