Nutrigen balık yağı şurubu faydaları

nutrigen-balik-yagi-surubu

NUTRİGEN BALIK YAĞI ŞURUBU

Nutrigen balık yağı şurubu gelişim çağındaki çocuklarda gelişimin tamamlanması için kullanılır. İçeriğindeki balık yağı çocuklarda zihin ve beden gelişimini sağlar. Ayrıca içeriğindeki vitaminler ve l-arginin ile çocuklarda büyüme hormonunu harekete geçirerek boy uzamasına destek olur.

Nutrigen balık yağı şurubu içeriği;

5 ml içerisinde

  • Balık yağı 200 mg (Epa 40 mg, Dha 100 mg)
  • Çinko 5 mg
  • L-arginin 100 mg
  • K1 vitamini 0,0375 mg
  • D3 vitamini 10 mcg

BALIK YAĞININ ÇOCUKLARA FAYDALARI

Balık yağı çocuklarda gelişimin sağlanması için en iyi besinlerden biridir. Balık yağı içerisindeki omega 3 vücut tarafından sentezlenmediği için dışarıdan alınması gerekir. Omega 3 içerisindeki EPA çocuklarda vücut gelişimine katkıda bulunur. Sağlıklı vücut yapısının oluşmasını sağlar. Omega 3 içerisindeki DHA ise çocuklarda beyin ve göz gelişimine katkıda bulunur. Ayrıca sinir sisteminin gelişmesini sağlar. DHA beyin fonksiyonlarını artırır ve hafızayı güçlendirir. Okul çağındaki çocuklarda zihin açarak öğrenme kabiliyetini artırır. Ayrıca bağışıklık sistemine destek olarak vücut direncini artırır.

L-arginin: L-arginin vücutta kemik gelişimi ve büyümeyi destekleyen bir aminoasittir. Kemik yapısına D vitamini ve kalsiyumun emilimini sağlar. Bu sayede kemik gelişimine katkıda bulunurken, sağlıklı ve güçlü kemik oluşumunu sağlar.

Çinko: Çinko vücut işleyişi için gerekli olan bir mineraldir. Bağışıklık güçlendirir, gelişime destek olur, hastalıklardan kolay kurtulmayı sağlar ve çocuklarda büyümeye destek olur. Ayrıca çocuklarda konsantrasyonu artırır.

K1 vitamini: K1 vitamini çocuklarda kemik ve beden gelişimini destekler. Bu sayede büyümeye destek olur. Eski zamanlarda gelişim geriliği olan çocuklara K1 vitamin ampulleri enjekte edildiği bilinmektedir.

D vitamini: D vitamini kalsiyumun emilmesi ve kemik gelişiminin sağlanması için önemlidir. Çoğunlukla güneşten alınan D vitamini vücuda depolanır ve gerektiğinde vücut tarafından kullanılır. D vitamini vücutta eksik olduğunda kalsiyum kemiklere işlenmez ve kemik yapısı zayıflar veya gelişemez. Özellikle gelişim çağındaki çocuklarda D vitamini önemlidir.

NUTRİGEN BALIK YAĞI ŞURUBU NASIL KULLANILIR?

Nutrigen balık yağı şurubu 6 ay ve üzeri çocuklar için kullanıma uygundur. 6. aydan sonra sabah 1 ölçek (1 tatlı kaşığı) tok karına verilebilir. 3 yaşından büyük çocuklarda gelişim geriliği var ise 2 ölçek verilebilir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 28 Ekim 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Nutrigen balık yağı şurubu faydaları (4 Yorum)

  1. 18 yaş için gelişme çağı artık durmuş diyebiliriz, bundan sonra boy uzaması çok mümkün olmaz ancak denemekte fayda vardır her zaman, faydası olur zararı olmaz.

  2. Benim kardeşim var 18 yaşında boy 1.58 nutrigen balık yağı şurubu kullanirsa uzarmi

  3. Verilebilir ancak 11 yaş için kapsül zamanı gelmiş diyebiliriz. Balık yağı yumuşak kapsülleri kolaylıkla yutulabilir.

  4. 11 yaşïndaki erkek çocuklarïnada verebilirmiyiz balık yağınï


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740