Nutrigen ferromixin şase nedir? Ne işe yarar?

NUTRİGEN FERROMİXİN ŞASE NEDİR?

Nutrigen ferromixin şase, çocuklara vitamin ve mineral desteği sağlayan ve demir eksikliğinin giderilmesinde etkili olan gıda takviyesidir. Nutrigen ferromixin şase çocuklarda fiziksel ve zihinsel gelişime destek olur. İçeriğindeki demir minerali ve folik asit çocuklarda kan yapıcı etki göstererek iştah açılmasına destek olur.

Nutrigen ferromixin şase içerisinde 30 adet 1 gramlık poşetler bulunmaktadır. Her kullanımda 1 adet nutrigen ferromixin şase çocukların tek seferde yiyebileceği kadar yiyeceğin içerisine katılır ve yedirilir.

Nutrigen ferromixin şase içeriği nedir?

 • A vitamini: 1000 IU
 • Çinko: 5 mg
 • Demir minerali: 12.5 mg
 • Folik asit (B9 vitamini): 160 mcg
 • C vitamini:  30 mg

NUTRİGEN FERROMİXİN ŞASE FAYDALARI

Nutrigen ferromixin şase içeriğinde bulunan A vitamini çocuklarda solunum sisteminin gelişmesi ve faaliyetini sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmesi için yardımcı olur. Ayrıca A vitamini göz sağlığı ve cilt sağlığı için oldukça önemli bir vitamindir. Çocuklarda göz sağlığını destekleyerek gözün görme yeteneğini artırır. Cilt için önemli bir vitamin olan A vitamini cildi besler ve sağlığını korur.

Nutrigen ferromixin içeriğinde bulunan çinko minerali çocuklarda ve yetişkinlerde bütün hücrelerde bulunması gereken bir mineraldir. Çinko çocuklarda gelişime destek olur. Beden gelişiminin sağlanması için önemli minerallerden biridir. Özellikle büyüme döneminde çocuklara çinko desteği sağlanması önemlidir.

Nutrigen ferromixin şase içeriğindeki folik asit B grubu vitaminlerden biridir. En önemli özelliği yeni hücre oluşumuna dersek olarak çocuklarda büyümeye katkı sağlamaktır. Ayrıca kan yapıcı özelliğe sahip vitaminlerden biridir.

Nutrigen ferromixin içeriğinde bulunan C vitamini çocuklarda vücut direncini artırarak bağışıklık sistemine destek olur. Ayrıca kemik gelişimi ve diş sağlığı için önemli vitaminlerden biridir.

Nutrigen ferromixin şase içeriğinde bulunan demir minerali en önemli maddelerinden biridir. Demir minerali çocuklarda kırmızı kan hücrelerinin artmasını sağlar ve kansızlık ve iştahsızlık gibi problemleri azaltır. Demir mineralinin diğer faydası ise çocuklarda beyin gelişimine katkıda bulunduğu için hafızayı güçlendirir ve öğrenme becerisini arttırır.

NUTRİGEN FERROMİXİN ŞASE NASIL KULLANILIR?

Nutrigen ferromixin şase içeriğinde 30 adet 1 gramlık poşetler bulunmaktadır. Tek kullanımlık olan poşetler günde 1 defa 1 poşetin tamamını, tek seferde yiyebileceği yiyeceğin içerisine boşaltıp yedirilmelidir. Nutrigen ferromixin şase yiyeceğe katıldıktan sonra en fazla 30 dakika içersinde tüketilmelidir. 30 dakika içerisinde tüketilmemesi durumunda kullandırmayın. Nutrigen ferromixin vitamin ve mineral içeren gıda takviyesi olduğundan herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

nutrigen ferromixin saşe

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 15 Ekim 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Nutrigen ferromixin şase nedir? Ne işe yarar? (8 Yorum)

 1. Tek seferde içebileceği kadar suya karıştırın, eğer hepsini içemezse kalanını kullanmayın atın.

 2. Bebegim pramatüre ve kan ilaci kullanmam gerek ferrum damla çok rahatsız etti, şuan takvim yaşı üç buçuk aylık ne kadar su ile vermem gerekiyor? yardım…

 3. Evet yoğurda karıştırıp verebilirsiniz, ancak bekletilmeden tüketin.

 4. Ferromixin saşeyi yoğurdun içine katıp verebilirmiyiz.

 5. Demir eksikliği görülen çocuklarda verilir. Demir eksikliği yok ise kullanmaya gerek yok. Vücutta demir fazlalığı oluşur ve karın ağrısı, kabızlık,yorgunluk ve çocuklarda huzursuzluk ve huysuzluk gibi olumsuzluklara neden olabilir.

 6. oğlum 3 yaşında kan değerlerine baktirmadan ferromixin kullanmanın zararı var mıdır ? Demir eksikliği olup olmadığını bilmiyorum.

 7. Slm doktor 4 aylik bebegime yazdı ama sadece anne sutu ile besleniyor nasıl kullanabilirim


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740