Nutrigen üzüm şurubu ne işe yarar? İştah açar mı?

Nutrigen üzüm çekirdeği ekstreli şurup

Nutrigen şurup, 1 yaş ve üzeri çocuklarda vitamin ve mineral ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılan ve aynı zamanda kan yapıcı özelliği olan bir şuruptur. İçeriğinde 13 vitamin, 5 mineral ve üzüm çekirdeği ekstresi bulunmaktadır.

Nutrigen şurup içerisindeki üzüm çekirdeği ekstresi, vücutta kan yapıcı etki gösterir. Kara üzüm çekirdeği ekstresi içerisinde esansiyel yağ asitleri ve E vitamini bulunmaktadır. Ayrıca kara üzüm çekirdeği içerisinde bulunan proantosiyanidin isimli madde güçlü bir antioksidandır.

Nutrigen üzüm çekirdeği ekstreli şurup içeriği:

 

 • Kara üzüm çekirdeği ekstresi 50 mg
 • A vitamini 400 mcg
 • B1 vitamini 0,7 mg
 • B2 vitamini 0,8 mg
 • B3 vitamini 9 mg
 • B5 vitamini 3 mg
 • B6 vitamini 2 mg
 • Folik asit 200 mcg
 • B12 vitamini 1 mcg
 • Biotin 0,03 mg
 • C vitamini 60 mg
 • D vitamini 400 IU (10 mcg)
 • E vitamini 10 mg
 • K vitamini 0,037 mg
 • Magnezyum 50 mg
 • Selenyum 30 mcg
 • İyot 60 mcg
 • Çinko 0,075 mg
 • Krom 25 mcg

Çocuklarda iştah problemi

Çocuklarda iştahsızlığın en önemli nedenleri yanlış beslenme ve genetik yapıdır. İlk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmesi gereken bebeklerde daha sonra ek gıda takviyesi verilir. Çocuklara verilen ek gıda takviyeleri sağlıksız ve düzensiz olarak verildiğinde çocuklarda iştahsızlık problemine neden olabilir. Çok fazla şeker içeren sağlıksız yiyecekler ile çocukları beslemek çocuklarda iştah kapanmasına neden olmaktadır. Çocuklarda iştah düzeyinin normal seviyeye gelmesi için ilk yapılması gereken sağlıklı besinler ile düzenli olarak beslenmesini sağlamaktır. Şekerleme vb yiyecek ve içecekler çocuklara iştah kapanmasına neden olabilir. Şeker ve şekerli besinler çocuklarda alışkanlık yapar ve sürekli yemek isterler. Böylelikle diğer besinleri tüketmekte zorlanırlar.

 

Nutrigen üzüm ektsreli şurup ne için kullanılır?

Nutrigen üzüm ekstreli şurup, 1 yaş üstü çocuklarda gıda takviyesi olarak kullanılır. Herhangi bir hastalığı tedavi amaçlı kullanılmaz. Ancak içeriğindeki vitaminler sayesinde vücut bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara karşı vücudu daha dirençli hale getirir.

Nutrigen şurup içeriğindeki üzüm çekirdeği ekstresi sayesinde çocuklarda iştah açılmasına yardımcı olur. İştah problemi olan ve gelişim geriliği olan çocuklarda kullanılabilir.

Nutrigen üzüm ekstreli şurup iştahsız çocukların iştahını normal seviyeye çeker. İştahı açık olan çocuklarda daha fazla iştah açmaz.

Kara üzüm ekstresi, vücutta kan yapıcı etki göstermekte ve bu sayede iştah açılmasına destek olmaktadır. 1 yaş üzeri çocuklarda multivitamin ve mineral ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılır.

Nutrigen üzüm ekstreli şurup nasıl kullanılır?

1 yaş üstü çocuklarda sabah kahvaltısından sonra 1 tatlı kaşığı verilmesi tavsiye edilir. 5 yaş ve üzeri çocuklarda çok fazla iştahsızlık varsa sabah ve akşam olmak üzere günde 2 ölçek verilebilir.

Nutrigen şurup serin ve nemli olmayan ortamlarda saklanmalıdır. Kapak açıldıktan sonra buzdolabında saklanması tavsiye edilir. Nutrigen üzüm ekstreli şurup kapak açıldıktan sonra en geç 2 ay içerisinde tüketilmesi tavsiye edilir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 9 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Nutrigen üzüm şurubu ne işe yarar? İştah açar mı? (16 Yorum)

 1. Benim kız tv ya da telefon izlerken yemek yiyor başka hiçbir şekilde yediremiyoruz nutrigen üzüm şurubunu kullansak faydası olurmu

 2. Nutrigen üzüm şurubu bazen eczanelerde kampanyalı oluyor yanında supra veya balık yağı ile veriyorlar.

 3. İştah açıcı şurup olarak olarak iyi istemeyerek kullandım çocuğuma çünkü kalitesiz geldi bana şişesi plastik olduğu için cam her zaman daha sağlıklı diye düşünüyorum.

 4. Kullandığımdan bu yana baya farketti iştahı belirli bir seviyede açıyor ama çocuk yine kilo almıyor bu bünyeden bünyeden farklılık gösteriyor olabilir.

 5. Oğluma almak istiyorum 7 yaşında sanki 5 yaşında gibi boyu fena değil kilosu düşük iştahı az hiç yemek yedirmesen yemeyecek o derece kullanıpta etki görenler var yorumlardan belli benim sorum şu yanında başka ilave bir ürün verebilirmiyiz örneğin balık yağı şurubu gibi.

 6. Benim yiğenime kullanıldı bu şurup iştahının açıldığını söyleyebilirim, yemek yerken ağzını açmayan çocuk şimdi maşallah diyelim iyi yiyor.

 7. Benim oğlum 4 yaşında bende aldım ama sormadım günde kaç kez verecegimi sabah uyanır uyanmaz veriyorum aç karına

 8. Nutrigen uzum ekstiresi ile birlikte möllers balık yağı kullanacağım balık yağını aç kullanacağımız için uzum ekspresini ne zaman kullanmalıyız oğlum 9 kızım 4 yaşinda

 9. Mümkünse yemeklerden uzak saatlerde verin, sabah kahvaltısından 1 saat sonra olabilir.

 10. Ben nutrigen üzüm şurubunu ilk çocuğuma kullanmıştım etkisini görmüştük o zamanlar şimdi ikinci çocuğuma almayı düşünüyorum.

 11. Merhabalar, benim çocukta gelişim geriliği ve kansızlık vardı, doktora sormadan eczacı tavsiyesi ile kullandım. Çok faydasını gördüm çocuğumun iştahı iyi açıldı.

 12. NUTRİGENİN ÜZÜMÜNÜ ÇOCUĞUMA KULLANIMDAN BERİ İŞTAHI AÇILDI DİĞER ÜRÜNLERDE BÖYLE BİR ETKİ GÖRMEMİŞTİK İYİ Kİ VARSIN NUTRİGEN 🙂


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740