Ocean balık yağı şurubu faydaları

ocean-balik-yagi-surubu

OCEAN BALIK YAĞI ŞURUBU

Ocean balık yağı şurubu 1 yaş ve üzeri  çocuklarda beden ve zihin gelişimine fayda sağlaması için kullanılır. Özellikle gelişim geriliği problemi olan çocuklarda bu tür balık yağı markalarının kullanımı önerilmektedir. Balık yağı içerisindeki omega 3, Epa ve Dha içermektedir. Bu sayede çocukların vücut ve iç organ gelişimini sağlar ve beyin fonksiyonlarını artırır.

Ocean balık yağı şurubu 3 ayrı aromalı olarak üretilmiştir.

  • Ocean balık yağı şurubu portakallı
  • Ocean balık yağı şurubu limonlu
  • Ocean balık yağı şurubu karışık meyveli

Çoğunlukla portakallı ve limonlusu tercih edilir. Tat açısından çocuklara en uygun gelen bunlardır. Ocean balık yağı şurubu limonlu, portakallı ve karışık meyve aromalarında sadece aroma farkı vardır. İçeriğinde herhangi bir değişiklik yoktur. Ocean balık yağı içeriğinde 1480 mg omega 3 içerisinde; 740 mg EPA, 470 mg DHA bulunur.

OMEGA 3 ve ÇOCUKLARA FAYDALARI

Omega 3 içerisinde bulunan DHA (DokozaHeksaenoik Asit) çocuklara beyin, sinir ve göz gelişimi için fayda sağlar. Çocuklarda beyin fonksiyonlarını arttırarak öğrenme kabiliyetlerini artırır. Göz gelişimine katkı sağlayarak gözün görme yeteneğini artırır ve göz görme bozukluklarını büyük oranda önler. Sinir sistemi gelişimini sağlayarak çocukların becerilerini ve kabiliyetlerini arttırmalarını sağlar.

Omega 3 içerisinde bulunan EPA (EikozaPentaenoik Asit) çocuklarda kemik gelişimi, iç organ gelişimi ve kalp damar gelişimi için fayda sağlar. Özellikle gelişim geriliği bulunan çocuklarda gelişimlerinin tamamlanması sağlar.

Balık yağı içerisinde bulunan omega 3 vücut tarafından üretilmediği için dışarıdan alınması gerekiyor. Düzenli olarak balık tüketmeyen çocuklar için balık yağı takviyesi önerilmektedir.

OCEAN BALIK YAĞI ŞURUBU NE İÇİN KULLANILIR?

Ocean balık yağı şurubu yaşıtlarına göre gelişimde geri kalmış çocuklarda kullanımı önerilir. Vücut gelişimine fayda sağladığından büyümeyi hızlandırır.

Ocean balık yağı şurubu doğuştan kalp hastalığı bulunan çocuklarda önerilir. Kalp ve damar sağlığı için faydalıdır.

Ocean balık yağı şurubu dikkat eksikliği olan çocuklarda kullanımı önerilir. Beyin fonksiyonlarını güçlendirdiği için dikkat eksikliğini azaltır.

Okul çağındaki hafıza problemi olan çocuklarda kullanılabilir. İçerdiği DHA sayesinde beyin fonksiyonlarını güçlendirerek hafızayı ve öğrenme becerilerini arttırır.

OCEAN BALIK YAĞI ŞURUBU NASIL KULLANILIR?

Ocean balık yağı şurubu 1 yaş ve üzeri çocuklarda günde 1 tatlı kaşığı (5 ml) kullanılması uygundur. 5 yaş ve üstü çocuklarda gelişim problemi var ise 2 tatlı kaşığı (10 ml) verilebilir. Tercihen sabah kahvaltısından sonra verilmesi önerilir.

Ocean balık yağı şurubu kapağı açıldıktan sonra serin ve güneş görmeyen bir ortamda saklanmalıdır. En geç 2 ay içerisinde tüketilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 30 Ekim 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Ocean balık yağı şurubu faydaları (4 Yorum)

  1. Olur, portakal balık balık yağı kokusunu en aza indirir.

  2. Merhaba, oğlum şurup içmeye karşı geliyor; doğal portakal suyu veya komposto içerisine katarak vermem uygun olur mu?

  3. Balık yağı şuruplarının fazla kullanımında çocuğa herhangi bir yan etkisi olmaz, isterseniz dönüşümlü olarak bir şişe vitamin bir şişe balık yağı kullanabilirsiniz.

  4. Merhaba acaba en fazla kaç gün kullanılmalı? Şişe bitene kadar kullanabilir miyiz 4,5 yaş için?


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740