Oksijenli su nedir? Ne İşe Yarar?

OKSİJENLİ SU

Tıp dilinde hidrojen peroksit olarak bilinen oksijenli su, çoğunlukla yara bölgesinin temizlenmesinde kullanılır. Peroksit isimli maddenin oksijen yayması ile etki gösterir. Oksijenli sunun sadece yara temizliği ile kalmayıp birçok kullanım alanı vardır. Kulak temizliğinde ve saç rengi açmakta kullanılır. Cilt  sağlığı için hazırlanan krem veya solüsyonların içerisine katılmaktadır. Oksijenli su kullanımı sağlık ile kalmayıp giysileri dezenfekte etmekte de kullanılmaktadır.

Oksijenli su ne işe yarar?

Yara temizliği : yara olan bölgeyi temizlemek için oksijenli su direk olarak yaranın üzerine dökülür. Tüm iş yerlerinin ve evlerin ecza dolabında bulunması gereken bir dezenfekte ürünüdür. Yara yerini temizleyip enfeksiyon oluşma ihtimalini azaltır.

Kulak temizliği: kulak temizliği için günde 3 defa 5 damla olmak üzere kulak içine oksijenli su damlatılır. Kulak kirlerinin parçalanıp dışarı atılmasını sağlar. Tıkalı ve ağır işiten kulağın açılmasını sağlar. Kulak temizliği için oksijenli suyu kulağa damlatıp bir dakika bekledikten sonra kulağı oksijenli suyun akacağı tarafa çevirin.

Genital bölge temizliği: Özellikle bayanlarda dış genital bölge temizliği için kullanılabilir. Oksijenli suyu direk olarak genital bölgeye dökerek genital bölge temizliğini yapabilirsiniz. Genital bölgede mantar enfeksiyonu oluşumunu ve kötü kokuları önler.

Mantar enfeksiyonu : vücudun çeşitli yerlerinde oluşan mantar enfeksiyonlarının temizliğinde kullanılabilir. Mantarlı bölgeye oksijenli su dökerek bakterilerden arındırmış olursunuz.

Sivilce: sivilcelerin üzerine oksijenli su dökerek çoğalmasını önleyebilir ve mevcut sivilcelerin azalmasını sağlayabilirsiniz. Sivilceye neden olan siyah noktaların temizlenmesini sağlar. Siyah noktaların kapattığı gözenekleri açarak cildin nefes almasını sağlar.

Saç rengi açmak: saç rengi açmak için oksijenli su kullanabilirsiniz. Kuru saçların üstüne oksijenli su dökerek elinizle veya tarak yardımı ile saçlarınıza yayın. Daha sonra 1 saat güneşte kurutun. Eğer fazla güneş yoksa saç kurutma makinesi ile kurutabilirsiniz. Her kullanımda saçlarınızın rengi biraz daha açılacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Ocak 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Oksijenli su nedir? Ne İşe Yarar? (1 Yorum)

  1. OKsijenli su ile saçlar nasıl açılır ben bir türlü açamadım saç rengimi, yıkadıktan sonra oksijenli su sürüyorum güneşe çıkıyorum kaç defa denedim olmadı.


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740