Omepa Q10 nedir? Ne için kullanılır?

Omepa Q10 kapsül içeriğinde balık yağı ve koenzim Q10 barındıran bir gıda takviyesidir.

Günümüzde omega 3 ile koenzim Q10 birlikte kullanımında hangi rahatsızlıklara iyi geldiği ve hangi hastalıkların oluşumunu azalttığı konusunda geniş çaplı araştırmalar halen devam etmektedir. Bazı sağlık uzmanları koenzim Q10 ile birlikte balık yağının düzenli kullanılması sonucundan migren hastalarının daha az atak geçirdiğini belirtmektedir. Bazı araştırmalarda ise koenzim Q10 ile balık yağı kullanımın kalp hastalıklarını büyük ölçüde azalttığı ve kalbi beslediği görülmüştür.

Omepa Q10 içeriği nedir?

Her 1 kapsülde:

  • 900 mg balık yağı (900 mg balık yağı içerisinde 600 mg omega 3 bulunur ve 300 mg EPA, 230 mg DHA ihtiva eder.
  • Koenzim Q10 (ubiquinol) 100 mg

Jelatin olarak sığır jelatini içerir.

Balık yağı faydaları

Balık yağı içerisinde bulunan omega 3 yağ asitleri (EPA-DHA) bebeklik döneminden itibaren her yaş grubu için önemli bir besin kaynağıdır. Balık yağının faydasına örnek verecek olursak; nasıl bir makinanın çalışması için yağ önemli ise insan vücudunun çalışması ve korunması için balık yağı önemlidir.

Koenzim Q10 faydaları

Omepa Q10 kapsül içerisinde bulunan koenzim Q10 dan daha gelişmişi olarak ubiquinol maddesi bulunmaktadır. Ubiquinol, koenzim Q10 a göre vücutta daha iyi bir etkiye sahip olduğu görülmüştür. Başlıca etkileri şöyledir; bağışıklık sistemini güçlendirir, enerji seviyesini yükseltir, kalp ve damar sağlığını korur ve antioksidan özelliği vardır.

Omepa Q10 kapsül ne için kullanılır?

Kalp hastalıkları

Omepa Q10 kapsül içeriğinde bulunan balık yağı kalbin daha sağlıklı çalışmasını sağlar ve damar sertliğini önler. Koenzim Q10 ise kalp kaslarının sağlıklı çalışması için gerekli olan enerjiyi sağlar. Bu ikisi sayesinde oluşabilecek kalp hastalıkları önlenir. Kalp rahatsızlığı olan kişilerde rahatlama sağlar.

Migren

Migren genellikle bayanlarda bulunan ve belirli dönemlerde ara ara atakları olan ciddi bir baş ağrısıdır. Bu hastalığın tedavisi bulunmamakta ve depresyon ile bir ilişkisi olduğu düşünülmektedir. Migren atakları başladığında çeşitli kimyasal ilaçlar ile ağrılar azaltılabilir. Omepa Q10 içerisinde bulunan balık yağı ve koenzim Q10 migren ataklarının sıklığını azalttığı konusunda çalışmalar vardır.

Yorgunluk

Yorgunluk, fiziksel ve ruhsal olabilir. Kronik yorgunluk olarak bilinen ruhsal yorgunluk, kişinin depresyonda olması ile gelişen yorgunluktur. Fiziksel yorgunluk ise yeterince dinlenmeye ve uykuya vakit bulamamaktan kaynaklanır. Her iki nedenli yorgunlukta da omepa Q10 kapsül tüketimi yorgunluğu azaltacaktır.

Antioksidan

Antioksidan etkinin sağlanması için vücutta oksijen döngüsünün iyi olması gerekir. Oksijen en etkili antioksidandır. Balık yağı ve koenzim Q10 vücutta oksijen döngüsünü kolaylaştırarak antioksidan etki yaratır.

Anti aging

Balık yağı ve koenzim Q10 kalp ve damar sağlığı üzerindeki olumlu etkileri sayesinde vücudu yaşlanmaya karşı korumaktadır. Vücuda verdiği enerji sayesinde kişi daha dinamik olur.

Cilt sağlığı

Omepa Q10 kapsülün anti-aging etkisi sayesinde ciltte oluşabilecek kırışıklıklarıın oluşmasını geciktirir. Cildin daha sağlıklı ve canlı görünmesini sağlar.

Eklem ağrıları

Koenzim Q10 un vücuda vermiş olduğu enerji ve balık yağınında eklemlere olan faydası ile eklem ağrıları ciddi derecede hafifler. Düzenli balık yağı kullanan kişilerin eklem ağrısı şikayetinin azaldığı gözlemlenmiştir.

Yaşlılık

İleri yaşlarda görülen vücut ağrıları, yorgunluk ve halsizlik olumsuzlukların azaltılmasında etkili olabilir. Çünkü koenzim Q10 vücuda enerji vererek kişinin kendisini daha dinç hissetmesini sağlar. Omega 3 ise kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı olarak vücut sağlığının korunması için önemli rol oynar.

Omepa Q10 kapsül nasıl kullanılır?

Günde 1 adet yok karnına tüketilmesi tavsiye edilir.

Omepa Q10 kapsül yan etkileri

Belirtilen herhangi bir yan etkisi bulunmaktadır.

Günlük sadece 1 kapsül kullanılmalıdır.

Hamilelik ve emzirme döneminde kullanımı için doktora danışın.

Serin, rutubetsiz ve güneş görmeyen ortamlarda saklanmalıdır.

Omepa Q10 kapsül fiyatı

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 19 Şubat 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740