Omepa VM nedir? Ne için kullanılır?

Omepa VM, içerisinde balık yağı, vitamin ve mineral bulunan bir gıda takviyesidir.

Günlük olarak kullanılabilecek gıda takviyeleri vücudun bir çok ihtiyacını karşılamaktadır. Bilindiği üzere vücudun çeşitli vitamin ve minerallere ihtiyacı vardır. Bu vitaminleri yiyecek ve içeceklerden yeterince alamıyorsak ya da sağlıklı beslenmiyorsak vücudun ihtiyacını karşılıyamıyoruz demektir. Bazı vitamin ve minerallerin eksikliğinde vücutta çeşitli belirtiler görülebilir.

Omepa VM içerisinde bulunan balık yağı ve balık yağının içerisinde bulunan omega 3 yağ asitleri düzenli olarak alındığında kişinin kendini daha iyi hissetmesini sağlar. Düzenli balık yağı kullananların bazı sağlık problemlerinin ortadan kalktığı bilinmektedir.

Omepa VM yumuşak kapsül içeriği nedir?

500 mg balık yağı içerisinde 350 mg omega 3 (250 mg DHA, 75 mg EPA)

Vitaminler

 • C vitamini 40 mg
 • B3 vitamini (niasin) 16 mg
 • B5 vitamini (pantotenik asit) 6 mg
 • B6 vitamini (piridoksin) 1.4 mg
 • B2 vitamini (riboflavin) 1.4 mg
 • B1 vitamini (Tiamin) 1.1 mg
 • B12 vitamini (metilkobalamin) 1000 mcg
 • B9 vitamini (folik asit) 400 mcg
 • B7 vitamini (biotin) 50 mcg
 • D vitamini 10 mcg

Mineraller

 • Demir 16 mg
 • Çinko 10 mg
 • Manganez 1 mg
 • Bakır 1000 mcg
 • İyot 150 mcg
 • Selenyum 50 mcg

Omepa VM kapsül ne için kullanılır?

Vitamin takviyesi

Vitaminler vücudun ve vücuttaki organların görevlerini sağlıklı olarak yerine getirebilmeleri için gereklidir. Yeterince sağlıklı beslenmiyorsanız ve sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıklar varsa vitamin takviyesine ihtiyacınız var demektir.

Omepa VM yumuşak kapsül içeriğindeki vitamin ve mineraller yetişkin bir insan vücudunun gerek duyduğu günlük ihtiyacı yeterince karşılayabilir.

Hamilelikte

Hamilelik döneminde vücudun vitamin ve mineral ihtiyacı yaklaşık olarak 2 katına çıkmaktadır. Hamilelik döneminde anne karnındaki bebeğin gelişimi için bazı vitaminler önem arz etmektedir. Örneğin folik asit bebeğin gelişiminde önemli rol oynar.

Folik asit eksikliğinde anne karnındaki bebeklerde gelişim geriliği görülebilmektedir. Ayrıca omepa VM yumuşak kapsül içeriğinde bulunan balık yağı bebeğin zihin ve beden gelişimine destek olur.

Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için

Tabiki herkes enerjik olmak ister. “Enerji hiç bitmesin ve her istediğim sosyal faaliyeti yorulmadan gerçekleştirebileyim” diyorsanız bazı kurallara uymalısınız. Sağlıklı olmanın yolu sağlıklı beslenmeden geçer. Sağlıklı beslenmenin yanında bu tür vitamin takviyeleri ile vücuda destek yapmanız yaşam kalitenizi arttıracaktır. Kendinizi daha zinde ve sağlıklı hissedeceksiniz.

Ruh sağlığı

Vitaminlerin halk tarafından bilinmeyen özelliklerinden biride ruh sağlığını düzenlemesidir. Özellikle B vitaminleri sinir harabiyetini onarır ve sakinleştirir. Kişinin stres ve depresyon gibi sağlık sorunlarına karşı kendini daha iyi hissetmesini sağlar.

Diyet yapanlar

Fazla kilolardan kurtulmak için yapılan gelişigüzel diyetler, vücudun vitamin ve mineral dengesini bozmakta ve kişinin sağlığını olumsuz etkilemektedir. Diyet esnasında yorgun ve halsiz düşmenin en önemli nedeni budur. Diyet esnasında omepa VM yumuşak kapsül kullanmak bu sorunu büyük ölçüde ortadan kaldırabilir.

İleri yaş grubu

Yaş ilerledikçe metabolizma yavaşlar, çeşitli kronik hastalıklar belirti gösterir ve vücudun enerji üretimi azalır. Bu tür problemlere karşı ek vitamin ve mineral desteği önemlidir. Ayrıca omepa VM içerisindeki balık yağı, kalp sağlığının korunmasına yardımcı olur ve oluşabilecek kalp rahatsızlıkları riskini azaltır.

Düzensiz bir yaşam tarzı

Yemek, uyku ve çalışma gibi faaliyetlerin düzensiz olması durumunda vücudun direnci zayıflar ve hastalıklara yakalanma riski artar. Düzensiz bir uyku sonrasında gün içerisinde dikkat eksikliği ve çabuk yorulma ortaya çıkar.

Düzensiz ve sağlıksız yeme alışkanlığı ise her sağlık uzmanı tarafından dikkat edilmesi gerekilen en önemli husus olduğu söylenmektedir. Bu tür düzensizliklerin vücuda verecek olduğu zararı en aza indirmek için vitamin ve mineral takviyesi kullanılabilir.

Omepa VM yumuşak kapsül nasıl kullanılır?

Günde 1 adet sabah kahvaltısından sonra su ile alınmalıdır.

Omepa VM kapsülün yan etkisi var mı?

Omepa VM yumuşak kapsülün belirtilen herhangi bir yan etkisi yoktur.

Günlük kullanım dozu aşılmamalıdır.

Hamilelikte doktor tavsiyesi ve kontrolünde kullanılmalıdır.

Omepa vm kapsül fiyatı

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 13 Şubat 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740