Otribebe burun aspiratörü nedir? Nasıl kullanılır?

OTRİBEBE BURUN ASPİRATÖRÜ NEDİR?

Otribebe burun aspiratörü bebeklerde burun temizliği yapmak amaçlı kullanılır. Silikon yapısı ve bebeğin burnuna giren uç kısmı yumuşak PVC maddeden üretilmiştir. Uçları değişebilir ve tek kullanımlıktır. Burun içi bakteri ve virüs gibi mikropları barındırdığından bir sonraki işlemde kullanılmamalıdır.

BEBEKLERDE BURUN TIKANIKLIĞI

Burnu tıkalı olan bebekler huzursuz ve huysuz olurlar. Rahat beslenemez ve rahat uyku uyuyamazlar. Bebeği rahatsız eden burun tıkanıklığı ve buna bağlı beslenme zorluğu bebeğinizin gelişiminin etkileyebilir. Bu yüzden burun temizliği ve burun hava yollarının açık olması önemlidir. Otribebe ve diğer burun açıcı aspiratörler ile bebeğin burun içi salgılarının temizlenmesi önerilmektedir.

OTRİBEBE NE ZAMAN KULLANILMALIDIR?

Otribebe burun aspiratörü doğumdan itibaren kullanılabilir. Bebeğin burnuna herhangi bir zarar vermez. Otribebe burun aspiratörü ile bebeğin burnunu beslenme öncesi ve uyku öncesi temizlemek bebeğin rahat uyumasını ve rahat beslenmesini sağlar. Ayrıca soğuk algınlığı ve grip gibi akıntılı hastalıklarda bebeğin burun içi sürekli çekilmelidir. Burun içerisinde biriken mikroplar burun salgıları ile birlikte dışarı atılması bebeğin rahatlamasını sağlar ve daha kısa sürede iyileşmesine yardımcı olur.

OTRİBEBE BURUN ASPİRATÖRÜ NASIL KULLANILIR?

Otribebe burun aspiratörü kullanmadan yaklaşık 5 dakika öncesinde bebeğinizin burnuna deniz suyu damlası damlatılmanız önemlidir. Bu sayede bebeğinizin burnu nemlenir ve aspirasyon esnasında rahatsız olmaz. Bebeğin burnu kuru iken aspirasyon yapmak burun tahrişine ve kanamaya neden olabilir.

Bebeğinizin her iki burun deliğine 2 veya 3 damla deniz suyu damlası damlattıktan 5 dakika sonra aspirasyon işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Nefesiniz ile bebeğinizin burnundaki salgıyı çekerken sert bir şekilde çekmeyiniz. Orta derece ve aynı ayarda nefesinizi çekerek burun temizleme işlemini gerçekleştirin.

Burun temizleme esnasında aspiratör ucu dolduğunda bir mendile geri boşaltın ve çekme işlemine devam edin. Burun temizliği tamamen bittiğinde aspiratör ucunu çıkarıp atın. Aspiratör ucunu birden fazla kullandığınızda aspiratör ucundaki mikroplar bebeğinizin burnuna geri dönebilir. Bu yüzden aspiratör uçlarını tek seferde kullanın ve atın.

otribebe-burun-aspiratoru-yedek

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 13 Ekim 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Otribebe burun aspiratörü nedir? Nasıl kullanılır? (1 Yorum)

  1. bebekler için harika bir buluş burun aspiratörleri olmasaydı acaba ne yapardık birde bazı doktorlar şiddetle öneiyor bazıları önermiyor neye göre anlamadım


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740