OtriNatura plus sprey nedir?

OtriNatura plus sprey nedir?

OtriNatura plus sprey, burun tıkanıklığında kullanılan ve koruyucu içermeyen doğal burun spreyidir. OtriNatura plus sprey doğal deniz suyu içerir. İlave olarak okaliptüs yağı ve nane esansı içermektedir. 6 yaş ve üstü çocuklarda ve yetişkinlerde kullanılması uygundur.

Kimyasal ilaç içeren diğer burun spreyleri fazla kullanıldığında burun içini kurutabilir ve alışkanlık yapabilir. OtriNatura, doğal olması ve bitkisel yağ içermesi sebebiyle rahatlıkla kullanılabilir ve burun yapısına herhangi bir zararı olmaz.

Doğal deniz suyunun buruna etkisi;

Hipertonik doğal deniz suyu veya okyanus suyu olarak ta bilinir. Denizlerden veya okyanuslardan elde edilmektedir. Dogal deniz suyu içerisindeki mineral tuzlar burun tıkanıklığının açılmasında kullanılır. Deniz suyu içerisinde bulunan önemli madde sodyum klorür.

Okaliptüs yağının buruna etkisi;

OtriNatura plus sprey içerisinde yardımcı madde olarak bulunan okaliptüs yağı, etkili kokusu sayesinde burun tıkanıklığını açarak tedaviye destek olur. Okaliptüs yapraklarından elde edilen bu yağ serinlik hissi vererek burun içindeki dokuların sıkılaşmasını sağlar. Bu sayede burun tıkanıklığını açarak rahat nefes  almayı sağlar.

Nane esansının buruna etkisi;

Nane bitkisinin kurutulmuş yapraklarından su buharı distilasyonu ile elde edilen bir sıvıdır. Keskin kokusu ile serinlik hissi verir. Buruna sıkıldığında burun için dokuların sıkılaşmasını sağlar ve burundan nefes almayı kolaylaştırır.

OtriNatura plus sprey ne için kullanılır?

otrinatura plus sprey

OtriNatura plus sprey grip ve soğuk algınlığından dolayı oluşan burun tıkanıklığında kullanılır. Virüslerin burun içine yerleşmesi ile oluşan burun tıkanıklığında burun hava deliklerinin açıklamasını sağlar ve virüsleri burundan uzaklaştırır.

OtriNatura plus spreyi gece horlama problemi yaşayan kişiler kullanabilir. Gece uyumadan önce iki burun deliğine 1’er puf sıkıldığında rahat nefes almayı sağlar ve horlamayı azaltır.

OtriNatura plus sprey diğer burun spreylerinin alışkanlık yaptığı kişiler tarafından kullanılabilir. Diğer ilaçlı kimyasal burun spreyleri gibi anında etki göstermez, ancak bağımlılıktan kurtulmak için yardımcı olur.

OtriNatura plus sprey yan etkileri

OtriNatura plus sprey, doğal olması sebebiyle herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak bazı durumlarda burun içinde yanma ve kanama yapabilir. Yanma ve kanama olduğunda ürünü kullanmayın. Gün içerisinde çok fazla kullanmaktan kaçınılmalıdır. Burun içi yara ve enfeksiyon olduğu durumlarda dikkatli kullanılmalıdır.

OtriNatura plus sprey hamilelik ve emzirme döneminde kullanılmamalıdır. 6 yaş üstü çocuklar için uygundur. 6 yaş altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.

OtriNatura plus sprey nasıl kullanılır?

OtriNatura plus sprey burun içini temizledikten sonra kullanılmalıdır. Günde 6 defa 1 puf kullanılması idealdir. Daha fazla kullanımdan kaçınılmalıdır.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 7 Haziran 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

OtriNatura plus sprey nedir? (3 Yorum)

  1. Sorun olacağını zannetmiyorum ama kullanmamakta fayda var çünkü okaliptüs kokusu bebeklere ağır gelebilir

  2. Ben prospektüs ü okumadan 4 aylık bebeğime 1 defa sıktım , bişey olur mu?

  3. bir otrivine bağımlısı olarak bunu denemek istiyorum var mı deneyen ve bırakan?


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740