Papatya Sabununun Cilde Faydaları

Papatya sabunu 

Papatya sabunu, saç ve cilt için oldukça faydalı olabilmektedir. Saçlara doğal parlaklık ve dolgunluk verir. Cilt için renk açıcı , beyazlatıcı, temizleyici ve nemlendiricidir. Tahriş olmuş ciltlere bakım yapar ve onarıcı etkiye sahiptir. Kimyasala maruz kalmış saçları besleyerek dökülmeleri ve kırılmaları önler.

Papatya sabunu ciltteki sivilceler için kullanılabilmektedir. Cildi sivilcelere ve kötü görünüme neden olan siyah noktalardan arındırır. Gözenekleri açarak cildin nefes almasını sağlar. Yumuşatıcı ve nemlendirici etkisi ile cildi yaşlanmaya karşı korur. Papatya sabunu ile cildinizi temizlerken ilk defasında durulayın ikinci defasında bir kaç dakika cildinizde maske olarak bekletin ve durulayın.

Boyalı ve yıpranmış saçların bakımını ve onarımını yaparak dolgun ve parlak bir görünüm sağlar. Saçları besler   dökülme ve kırılmaları önler. Saçlı deride kepek ve kabuklanma oluşmasını engeller. Papatya sabunu ile saçları yıkarken saçlı deride bir kaç dakika bekletilir ve saçların beslenmesi sağlanır.

Vücut temizliğinde papatya sabunu kullanılması derideki gözenekleri açarak cildin nefes almasını sağlar. Kuruluk ve kaşıntı hissini ortadan kaldırır. Ciltteki mantar ve egzama gibi hastalıkların giderilmesinde yardımcı olur. Nemlendirici özelliği sayesinde cilt hastalıklarında hızlı iyileşme sağlar.

Özellikle bayanlarda selülit oluşumuna karşı kullanılabilir. Cildi sıkılaştırıcı etkisinden dolayı selülit oluşumunu önler ve oluşmuş selülitlerin giderilmesinde kullanılabilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 10 Aralık 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Papatya Sabununun Cilde Faydaları (12 Yorum)

  1. Papatya sabunu nasıl elde ediliyor, doğal mı yoksa içeriğine kimyasal maddeler karışıyor mu?

  2. Prof. Saraçoğlu’nun clt için önerdiği sabunlardan biri. Bu adam kimyasal olan herşeye karşı.

  3. Papatya sabunu sabununun cilt rengini açtığını gözlerimle gördüm ancak bizim insanımız için mucize olması gerek 1 kere kullandığında açılmasını beklemesi biraz saçma, uzun süre kullanıldığında gerçekten faydasını görüyorsunuz.

  4. Papatya sabunu alerjik cildime çok iyi geldi, hassas ciltlerde tavsiye ederim etkisi güzel.

  5. Papatya sabunu ile cildin rengi açılmıyor ama tüyleri sarartabiliyorsunuz, yıkandıktan sonra saç kurutma makinesi ile kurulanın.

  6. Önereceğiniz bir marka var mı, yok sa herhangi bir papatya sabunu alıp kullanabilirmiyiz.

  7. Papatya sabunu ile saçlar dahil tüm vücudumda kullanıyorum sonuç olarak iyi tüyler belirgin değil.

  8. Saç rengi açmak için kullananlar var papayta sabunu ile saçları yıkayıp ta sonradan güneşte kurutmak doğru olurmu, ya da saç kurutma makinesi ile kurutsak.

  9. Papatya sabunu ile saçlarımı yıkayıp güneşte kurutuyorum her yıkamada renk açılıyor.

  10. Papatya sabunu ile yıkanmak o kadar rahatlatıyor ki, zaten kokusu insanı alıp doğaya götürüyor stres ve sıkıntı diye bir şey kalmıyor.


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740