Pirinç Sabununun Cilde Faydaları

Pirinç sabunu nedir?

Pirinç sabunu, pirinç özleri kullanılarak elde edilen bir sabundur. Pirinç sabunu, içerdiği pirinç özleri sayesinde cilt sağlığı ve cilt beyazlatma için kullanılmaktadır. Sabunlar içerikleri dolayısıyla her cilt tipine uygun olmayabilir. Özellikle kuru ve hassas ciltlerde sabun kullanımı çok fazla önerilmemektedir. Yağlı ciltlerde ise sabun kullanımı yağlanmayı azaltır. Pirinç sabunu sadece pirinçten elde edilmediği gibi içeriğinde farklı kimyasallar bulundurmaktadır. Bu kimyasallar bazı cilt tipleri için uygun olmayabilir. Pirinç sabununu ilk kullanımda ciltte kaşıntı, kızarıklık ve karıncalanma hissi oluşursa kullanmayı bırakın.

Pirinç özlü sabunun cilde faydaları

Pirinç özlü sabun özellikle cilt beyazlatma konusunda oldukça başarılıdır. Yaz aylarında güneşinde etkisi ile yüz bölgesinde oluşan güneş lekeleri ve çiller için kullanılabilir. Bir kaç kullanımdan sonra cilt renginin açıldığını fark edebilirsiniz.

Vücutta oluşan siyahlıkların pirinç özlü sabun ile giderilmesi mümkündür. Özellikle diz ve dirsekteki kalınlaşma ve siyahlaşmalar için kullanılabilir. Renk açıcı özelliği sayesinde siyahlıkların giderilmesini sağlar.

Pirinç özlü sabun cilt enfeksiyonlarında ve sivilcelerin çoğalmasını önlemek amacıyla kullanılabilir. Antiseptik özellikli sabunlar cilt üzerindeki sivilce ve enfeksiyonların ilerlemesini engeller. Sivilceye neden olan siyah noktaların temizlenmesini sağlar.

Pirinç özlü sabun cilt kırışıklıklarının giderilmesinde kullanılabilir. Cildi daha parlak ve sağlıklı hale getirir. Günde 1 defa pirinç sabunu ile yüz yıkamak gün boyunca daha canlı ve daha sağlıklı bir cilt görünümü verir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Şubat 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Pirinç Sabununun Cilde Faydaları (3 Yorum)

  1. Pirinç sabunu leke açıcı olarak kullanmak istedim doktora sordum benim bilgim yok diyor.

  2. Ne tür ürün kullanırsanız kullanın istikrar çok önemlidir, tabi ki kalite önemli ama ürünü alıp 1 hafta kullandıktan sonra sonuç beklenmemeli

  3. Cilt beyazlatma konusunda iyi olduklarını belirtmişsiniz. Benim senelerdir en büyük şikayetim cildimin istediğim tonda olmaması. Bu olaya çok fazla takıldım ve sizden tavsiye istiyorum. Hangi markanın ürünlerini kullanmalıyım? Egzama için natura sabun kullanıyorum ve böyle bir ürünü olduğunu gördüm. Fakat cilt beyazlatma konusunda ne kadar iyiler bilmiyorum. Tavsiyenize ihtiyacım var.


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740