Rahatlatıcı Masaj Yağı Hazırlama

Rahatlatıcı masaj yağı

Masaj, vücudun fiziksel ve zihinsel yorgunluğu için yapılan bir terapi şeklidir. Masaj doğru ürünlerle ve doğru şekilde yapıldığında vücudun enerji seviyesini arttırır ve kişinin kendini iyi hissetmesini sağlar. Kan dolaşımını düzenlemek ve vücut ağrılarını azaltmak amacıyla yapılan masajın bitkisel ve rahatlatıcı yağlarla yapılması daha uygundur. Hem cilt sağlığı hemde vücut sağlığı masaj yapılarak elde edilebilir. Vücudun belli bölgelerine faydalı ürünler ile yapılan masajlar ağrıların giderilmesini sağlar.

Masaj nerelere yapılır?

Masaj vücudun her bölgesine yapılabilir. Gün boyunca vücudumuzun bütün yükünü taşıyan bacaklara masaj yapılması kişiyi dinlendirir ve daha enerjik olmasını sağlar. Ayrıca ayaklardaki varis oluşumunun önlenmesi amacıyla masaj yapılabilir. Baş ağrısı ve migren ağrılarının hafiflemesi için uygun ürünler ile masaj yapılabilir. Romatizma ağrılarında, bel ağrılarında, boyun ağrılarında masaj ciddi derecede rahatlatır.

Masaj nasıl yapılır?

Masaj yaparken kesinlikle aşırı güç kullanılmamalıdır. Fazla bastırmak vücut dokularının ezilmesine ve daha fazla ağrı oluşmasına neden olabilir. Masaj ilk başlarken hafif sıvazlama işlemi yapılmalıdır. Bu işlem kan dolaşımını rahatlatır. Daha sonra yoğurma işlemi yapılır ve dokuların rahatlaması sağlanır. Sonra hafif titreşim darbeleri ile sinirler rahatlatılır.

Rahatlatıcı masaj yağı hazırlama

Okaliptüs yağı: okaliptüs yağı cildin rahatlamasını sağlar ve ağrıların giderilmesinde etkilidir. Hazırlayacağınız karışımın içerisine az miktarda okaliptüs yağı katabilirsiniz.

Biberiye yağı: biberiye yağı güzel kokusu sayesinde kişiyi rahatlatır. Ayrıca biberiye yağının ağrı kesici, dinlendirici ve vücuda kuvvet verici özelliği vardır. Hoş kokusu sayesinde depresyon ve stresi azaltır.

Kekik yağı: kekik yağı kişinin kendisini daha iyi ve daha dinç hissetmesini sağlar. Kekik yağı cildi besler ve yeniler.

Ardıç yağı: ardıç yağı ağrıların hafiflemesi için oldukça etkilidir. Eklem yerlerine ve ihtiyaç duyulan diğer bölgelere ardıç yağı ile masaj yaparak ağrıların giderilmesi sağlanır. Özellikle romatizma ağrılarına ardıç yağı ile yapılan masajlar hızlı etki gösterir. Masaj ile ardıç yağının buluşması etkisini fazlasıyla artırır.

Yukarıda verilen yağlar aktaran veya eczanelerden temin edilebilir. Her birinden eşit miktarda gerektiği kadar karıştırılarak masaj yağı hazırlanmış olur. Hazırladığınız masaj yağını uygun bir yerde muhafaza ederek uzun süre kullanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 19 Şubat 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740