Redoxon kids nedir? Ne için kullanılır?

redoxon-kids-c-vitamini-cignenebilir-tablet

Redoxon kids çiğnenebilir tablet

Redoxon kids çiğnenebilir tablet, 4-10 yaş arası çocuklarda içerdiği C vitamini, D vitamini ve çinko ile bağışıklık sisteminin desteklenmesi için kullanılır. Hastalık esnasında veya günlük olarak çocuklara direnç sağlaması amaçlı kullanılabilir. Hastalık zamanında kullanıldığında bağışıklık sistemine destek olarak iyileşme sürecini hızlandırır.

Hastalık döneminde çocuklarda iştah azalması görüldüğünden besin yolu ile vitamin desteği alamayabilirler. Böylece bağışıklık sistemleri yeterince güçlenmez ve hastalıklara karşı vücut direnç sağlayamaz. Redoxon kids çiğnenebilir tablet ile çocukların bağışıklık sistemi desteklenerek hastalık esnasında en fazla ihtiyaç duyulan C vitamini ve çinko minerali vücuda kazandırılır.

Redoxon kids çiğnenebilir tablet içeriği

Her 1 tablette

30 mg C vitamini: C vitamini özellikle kış aylarında bağışıklık sisteminin güçlü kalması için çocuklarda ve yetişkinlerde en fazla ihtiyaç duyulan vitaminlerden biridir. C vitamini bağışıklık sistemini güçlendirir, hastalıklara karşı vücut direncini artırır, üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı vücudu büyük ölçüde korur, antioksidan etki yaparak zararlı maddelerin hücrelere zarar vermesini büyük ölçüde engeller ve çocuklarda sağlıklı diş ve diş eti oluşumuna destek olur.

100 ünite D vitamini: Özellikle kemik gelişimi için önemli olan D vitamininin bir diğer faydasıda bağışıklık sistemini güçlendirmesidir. Ayrıca kasları güçlendirerek vücudun direncini artırır. Çocuklarda güçlü kemik oluşumuna katkı sağlar, diş çürüklerini büyük ölçüde önler ve  çocuklarda raşitizm hastalığının önlenmesinde fayda sağlar.

5 mg çinko: Çinko çocuklarda vücut gelişimine destek olan en önemli minerallerden biridir. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirir, sağlıklı saç ve tırnak oluşumuna destek olur, iştahsızlık problemini azaltır, sindirim sistemini destekler ve çocuklarda büyüme hormonunu harekete geçirerek gelişim geriliğini azaltır.

Redoxon kids çiğnenebilir tablet hangi hastalıklarda kullanılır?

Grip, virüslerin neden olduğu bulaşıcı bir hastalıktır. Çocuklarda halsizlik ve ateş belirtisi gösterir. Redoxon kids çiğnenebilir tablet çocuklarda grip ve soğuk algınlığına bağlı semptomların azaltılmasında ve hastalık süresinin kısaltılmasında kullanılabilir.

Bağışıklık sistemi zayıf olan çocuklar özellikle üst solunum yolu hastalıkları başta olmak üzere mikropların neden olduğu diğer hastalıklara yakalanma riski artar. Kulak enfeksiyonu, boğaz enfeksiyonu, burun akıntısı, mikropların neden olduğu ateşli hastalıklar ve bronşit gibi akciğer enfeksiyonlarında bağışıklığı desteklemek ve vücuda direnç sağlamak amacıyla kullanılabilir. Hastalık esnasında ve hastalıklardan koruyucu olarak kullanılabilir.

Redoxon kids çiğnenebilir tablet nasıl kullanılır?

Redoxon kids çiğnenebilir tablet 4-10 yaş arası çocuklara günde 2 adet, 11 yaş ve üzeri  çocuklara günde 3 adet verilebilir. Portakal aroması, çilek aroması ve papatya aroması içerir.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 14 Şubat 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Redoxon kids nedir? Ne için kullanılır? (1 Yorum)

  1. Benim çocuk bulmuş sakladığım yerden hepsini bir anda tüketmiş acaba sorun olur mu?


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740