Redoxon zinc efervesan tablet faydaları

redoxon-zinc-effervesan-tablet-c-vitamini-cinko

REDOXON NEDİR?

Redoxon zinc efervesan tablet vücudun direncini arttırmak amaçlı özellikle viral hastalıklarda kullanılanılan C vitamini ve çinko takviyesidir.

Redoxon zinc effervesan tablet içeriğinde 1000 mg C vitamini ve 10 mg çinko bulunmaktadır. C vitamini vücut için önemli ve gerekli olan vitaminlerden biridir. Özellikle bağışıklık sisteminin güçlü kalması ve vücudun enerji seviyesinin dengede kalması için C vitaminine gerek vardır. Çinko ise bağışıklığı destekleyerek hastalık esnasında vücudun daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur.

C VİTAMİNİNİN VÜCUDA NE GİBİ FAYDALARI OLUR?

C vitamininin en önemli özelliği vücut direncinin yükselmesini sağlamaktır. C vitamini eksikliğinde vücut direnci ile birlikte bağışıklık sistemi zayıf düşer ve hastalıklara karşı vücut dayanıksız olur. Özellikle grip, soğuk algınlığı ve diğer viral hastalıklarda vücut C vitaminine daha fazla ihtiyaç duyar.

C vitamini ağız ve diş sağlığı için gerekli olan vitaminlerden biridir. Sağlıklı diş etlerinin yapısında bol miktarda C vitamini bulunmaktadır. C vitamini eksikliğinde diş eti sorunları ortaya çıkabilmektedir.

C vitamini midede bulunan mikropların etkisiz hale getirilmesi için faydalı olur. Bir çok mide rahatsızlığı C vitamini ile önlenebilir. Ülser ve gastrite neden olan bakterilerin çoğalmasını engelleyerek mide rahatsızlıklarını büyük oranda önler.

C vitamini damar sertliğini önler ve damar yapısının korunmasını sağlar. Ayrıca kandaki kolesterol seviyesinin yükselmesini ve damar tıkanıklığını önler.

C vitamini göz sağlığı için faydalı olmaktadır. Gözün görme yeteneğini artırır.

C vitamini ciltte meydana gelen yara ve enfeksiyonların iyileşmesi için faydalıdır. C vitamini eksikliğinde açık yaralar daha geç kapanır.

REDOXON ZİNC EFERVESAN NE İÇİN KULLANILIR?

Redoxon zinc efervesan tablet grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklarda vücudun direncini artırmak ve iyileşme sürecini hızlandırmak amaçlı kullanılır. Redoxon, vücut kırgınlığını alır, yorgunluğu giderir ve ağrıları azaltır.

Redoxon zinc efervesan tablet diş eti kanama, çekilme ve hassasiyet gibi diş eti problemlerinde kullanılabilmektedir.

Redoxon zinc efervesan tablet sigara içen kişiler tarafından kullanılabilir. Sigara içen kişilerin vücudu daha fazla C vitaminine ihtiyaç duymaktadır.

Redoxon zinc efervesan tablet eklem ağrıları, vücut kırgınlığı, yorgunluk ve halsizlik gibi durumlarda vücuda destek olmak için kullanılabilir. Vücudun uykusuz kaldığı ve yorgun düştüğü zamanlarda kullanılabilir.

REDOXON ZİNC EFERVESAN NASIL KULLANILIR?

Redoxon zinc efervesan tablet portakal aroması ile içimi kolaydır. Günde 1 adet redoxon zinc efervesan tableti 1 bardak suyun içerisine atarak erimesini bekleyin ve daha sonra tek seferde için. Redoxon zinc efervesan tablet hazırlandıktan sonra çok fazla bekletilmeden içilmesi tavsiye edilir. Redoxon zinc efervesan tablet çeşme suyu sıcaklığında su ile içilmelidir. Sıcak suya katılmamalıdır. Sıcak suda C vitamini ve çinko etkisini kaybedebilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Ekim 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Redoxon zinc efervesan tablet faydaları (2 Yorum)

  1. Redoxon efervesanı ılık suya mı yoksa normal suyamı atıyoruz?


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740