Reflor ne işe yarar? Nasıl kullanılır?

Reflor nedir?

Reflor kapsül ve saşe formlarda 2 çeşittir. Reflor, ishal tedavisinde kullanılabilen ve bağırsakların düzene girmesini sağlayan doğal mikroorganizmalardır. Saccharomyes boulardii adındaki canlı mikroorganizmalar bağırsaklardaki bozukluğu gidererek faydalı bakterilerin çoğalmasını sağlar. Bu sayede çocuklarda ve yetişkinlerde ishal probleminin giderilmesinde vücuda destek olur.

Reflor kapsül ile şase içeriği tamamıyla aynıdır. Reflor kapsül yetişkinlerde, reflor saşe ise çocuklar ve yetişkinler tarafından kullanılır.

Reflor kapsül ve saşe içeriği;

Reflor kapsül ve saşe içeriğinde 250 mg mayaya eşdeğer 282,5 mg saccharomyes boulardii isimli canlı mikroorganizmalar bulunmaktadır. Bu canlı mikroorganizmalar bağırsaklardaki faydalı bakterilerin çoğalıp, zararlı bakterilerin azalmasını sağlar. Böylelikle ishal problemini çözmeye yardımcı olur.

reflor kapsül

Reflor ne işe yarar?

Reflor içeriğindeki saccharomyes boulardii isimli canlı mikroorganizmalar bağırsaklarda koruyucu tabaka oluşturarak bağırsakları zararlı bakterilere karşı koruduğu bilinmektedir.

Reflor içeriğinde bulunan canlı mikroorganizmalar bağırsaklarda enfeksiyona neden olan bakterileri öldüren koruyucu proteinleri arttırdığı bilinmektedir. Bağırsakları zararlı bakterilerden koruyan proteinler arttıkça ishal problemi azalır.

İnsan vücudunda bulunan bazı bakteri türleri vücutta toksik (zararlı madde) etki yaparak bağırsaklardaki faydalı bakterilere zarar vermektedir. Reflor içeriğinde bulunan saccharomyes boulardii isimli mikroorganizmalar bu zararlı maddelerin toksik etki yaratmasını önler.

reflor sase

Reflor ne için kullanılır?

Reflor ishal tedavisinde, bağırsakların düzene girmesi için kullanılır. Bağırsaklarda faydalı bakterilerin çoğalmasını sağlayarak ishali tedavi eder.

Reflor antibiyotik kullanımında bağırsak florasının zarar görmemesi için kullanılabilir. Bir çok antibiyotik türü kullanıma başlandığından bir kaç gün içerisinde ishal problemi oluşturur. Reflor antibiyotiğin bağırsaklardaki faydalı bakterilere zarar vermemesi için koruyucu tabaka oluşturarak bağırsak florasını korur.

Reflor, bazı bağırsaklar hastalıklarının tedavi edilmesinde diğer ilaçlar ile birlikte tedaviye destek amaçlı verilebilir.

Reflor yolculuk esnasında veya sonrasında oluşabilecek bağırsak bozukluklarının giderilmesinde kullanılır. Çoğunlukla seyahat sonrası oluşan ve seyahat diyaresi olarak bilinen problemin giderilmesinde kullanılır. Hava, su ve diğer çevresel faktörlerin bağırsak florasına zarar vermesini engeller.

reflor

Reflor nasıl kullanılır?

Reflor yetişkinlerde 1 veya 2 kapsül alınabilir. Aşırı ishalde sabah ve akşam aç karına olmak üzere günde 2 kapsül alınabilir. Çok şiddetli olmayan ishalde günde 1 defa aç karına alınması yeterlidir.

6 yaşından küçük  çocuklarda saşe formu önerilir. İçeriği tamamıyla aynıdır, ancak kapsül yutma güçlüğü dolayısıyla saşe formu çocuklar için uygundur. Çocuklarda günde 1 saşe aç karına verilebilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 2 Temmuz 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Reflor ne işe yarar? Nasıl kullanılır? (5 Yorum)

  1. Merhaba 10 yaşındaki bir cocuk nasil tuketmeli yani eczacı bize yoğurtta ekleyin dedi doğru olurmu? Teşekkür ederim.

  2. Reflor kapsül kullanırken aç olmak gerekiyormu aç kaldığımda ilaç içemiyorum.

  3. Reflor saşe sadece ishal için m, örneğin karın ağrısı ve mide bulnatısı gibi hastalıklarda da kullanabilirmiyiz, birde aç karna almak önemlimi tok karnına alsak olur mu ?

  4. Reflor saşeyi antibiyotik kullanırken çocuğunuza verebilirsiniz. Bizim ki a her antibiyotik kullandığında ishal oluyordu reflor ile bu sorunu büyük oranda çözdük.


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740