Regenesis max kapsül nedir? Ne için kullanılır?

regenesis-max-vitamin-mineral-omega-3-iceren-kapsul

Regenesis max kapsül nedir?

Regenesis max kapsül, gebelik ve emzirme dönemindeki bayanlara vitamin, mineral ve omega 3 desteği sağlayan gıda takviyesidir. Bilindiği gibi gebelik ve emzirme döneminde vitamin ve mineral ihtiyacı artmaktadır. Besinler tarafından yeterince karşılanamayan vitamin ve mineraller bu tür ek gıda takviyeleri ile karşılanabilir.

Regenesis max neden kullanılmalıdır?

Anne karnındaki bebeğin sağlıklı gelişimi için yeterli ve dengeli beslenmek oldukça önemlidir. Hamilelik döneminin ilk aylarında oluşan mide bulantısı ve kusma sonucunda vücuda yeterince besin desteği sağlanamaz. Yeterli besin desteği sağlansa dahi bazı vitamin ve mineraller vücuda sindirilemeyebilir. Bu nedenle doktorlar tarafından hamile bayanlara hem anne sağlığı, hem de bebeğin yeterli gelişimi için önerilir.

Regenesis max kapsül içeriği nedir?

Her 1 kapsülde;

 • Omega 3 (250 mg EPA, 50 mg DHA)
 • 40 mg C vitamini
 • 16 mg B3 vitamini
 • 12 mg E vitamini
 • 6 mg B5 vitamini (pantotenik asit)
 • 1.4 mg B2 vitamini
 • 1.4 mg B6 vitamini
 • 1.1 mg B1 vitamini
 • 400 mcg B9 vitamini (folik asit)
 • 50 mcg B7 vitamini (biotin)
 • 2.5 mcg B12 vitamini
 • 14 mg Demir
 • 10 mg Çinko
 • 1 mg Manganez
 • 1 Mg Bakır
 • 150 mcg İyot
 • 55 mcg Selenyum

Regenesis max ne için kullanılır?

Regenesis max kapsül, hamilelik döneminde artan vitamin ve mineral ihtiyacının karşılanması ve bebeğin sağlıklı bir şekilde gelişimini tamamlaması için kullanılır.

Regenesis max kapsül içeriğinde bulunan omega 3 yağ asitleri bebeğin beyin, sinir ve vücut dokularının gelişimine önemli katkı sağlar. Ayrıca göz sağlığı ve zihin gelişimi için katkıda bulunur. Omega 3 desteği anne adayı içinde oldukça faydalı olacaktır. Erken doğum riskini azaltır, gebelik döneminde şeker yükselme riskini azaltır, tansiyonun dengede kalmasına yardımcı olur, bağışıklık sistemini destekleyerek hastalıklara karşı daha dirençli yapar ve hamilelik döneminde oluşabilecek diğer sağlık problemlerinin azalmasını sağlar.

Renegensis max kapsül içeriğindeki B vitaminleri sinir uçlarını besler, hamilelik döneminde oluşabilecek yorgunluk ve halsizliği azaltır. Ayrıca doğum sonrası depresyon riskini azaltır.

Regenesis max kapsül içeriğinde bulunan folik asit, demir ve çinko anne karnındaki bebeğin gelişimi en önemli vitamin ve minerallerdir. Folik asit ve çinko bebeğin vücut organlarının sağlıklı gelişmesine dersek olurken, demir minerali ise kan yapımına katkıda bulunur ve bebekte gelişim bozuklukları büyük ölçüde engellenmiş olur.

Gebeligin ilk zamanlarından itibaren vitamin ve mineral desteği almak düşük riskini ve erken doğum riskini büyük ölçüde azaltmaktadır. Ayrıca mineral desteği bebeğin zihinsel ve bedensel gelişimi için önemlidir.

Regenesis max yan etkileri nelerdir?

Regenesis max kapsülün her hangi bir yan etkisi belirtilmemiştir. Ancak bu tür vitamin destekleri doktor tavsiyesine göre başlanmalıdır. Diğer vitamin ve mineral içeren gıda takviyeleri ile birlikte kullanılması önerilmez.

Regenesis max kapsül nasıl kullanılır?

Regenesis max kapsül gebelik düşünüldüğünden 3 ay öncesinde başlanabilir. Gebelik ve emzirme dönemi boyunca devam edilebilir.

Regenesis max kapsül günde 1 defa aç veya tok karnına alınabilir.

Güneş görmeyen ve serin ortamlarda saklanmalıdır.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 24 Şubat 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Regenesis max kapsül nedir? Ne için kullanılır? (8 Yorum)

 1. Bu ilaç tam olarak ne işe yarıyor yani bir şeyleri tedavi edici özelliği var mı yok sa destek mi alıyoruz zehir mi alıyoruz ne alıyoruz.

 2. Regenesismax içeriğini inceledim balık yağı vitamin hepsi var ancak bende çok fazla etki yapmadı 2 ay kullandım hiç bir etki göremedim.

 3. İlk başlarda decavit kullanıyordum doktorum sonradan regenesis e çevirdi balık yağı varmış içinde

 4. Arkadaşlar benim iştahımı anormal seviyede açtı ben zaten kilo almaya meyilliyim çabuk kilo alıyorum iştahımda çok iyi regenesis kullanmaya başlayınca iyice arttı kendimi zor tutuyorum

 5. Hamileliğimde kullandım hiç etkisini görmedim doktoruma sordum bu vitaminin bana ne gibi etkileri olacak diye verdiği cevap; ne bekliyordun 1 hap içip uçmayı beklemiyordun heralde dedi sonrasında sana mutlaka faydası oldu ve sen onu hissedemeyebilirsin ancak kullanmasaydın kendini daha kötü hissedebilirdin dedi.

 6. regenesis max ı doktorumun önerisi ile aldım. içeriğindeki balık miktarı düşük geldi bana. diğer balık yağı kapsülleri mg olarak daha fazla ne bileyim..

 7. Gerçektende bir yan etkisi varmı varsa nedir ve nasıldır lütfen yetkililer bu ilaç hakkında bilgi vermelerini istiyorum


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740