Reishi Mantarı (Reishi Shiitake Maitake)

Reishi mantarı nedir?

Reishi mantarı,  yüzyıllardır insan sağlığı için kullanılan , insan vücudunu bakteri ve zararlı mikroorganizmalara karşı koruyan bir mantar türüdür. Çoğunlukla meşe ağacı ve erik ağacının kütüklerine yetişir. Acı tadı ve sert dokusu vardır.

Reishi mantarı kurutularak toz haline getirilir. Toz halinde yada kapsül şeklinde kullanıma sunulur. Yüksek oranda antioksidan özelliğine sahiptir. Bazı ülkelerde eskilerden beri kanserden koruyucu olarak kullanılmaktadır.

Reishi mantarının faydaları

Antioksidan: Reishi mantarı, antioksidan özelliği sayesinde hücreleri zararlı mikroorganizmalardan korur. Vücutta çeşitli sebeplerden dolayı serbest kalan zararlı toksinler hücrelere zarar verebilir.

Reishi mantarı ekstresi sayesinde zararlı toksinlerin hücrelere zarar vermesi önlenir. Birçok ülkede kanserden koruyucu olarak bilinir ve kanser riski yüksek olan kişilerde kullanımı önerilir.

Bağışıklık: Reishi mantarı vücudun bağışıklık sistemini güçlendirerek , bakteri ve virüslerin vücuda zarar vermesini önler. Güçlü bir bağışıklığı sahip olan kişilerde hastalık riski azalır.

Anti-aging: Reishi mantarının anti-aging özelliği vücuttaki hücrelerin yenilenmesini sağlar. Cilt ve doku hücrelerini yeniler.

Herpes virüsleri: Reishi mantarı herpes virüslerinin neden olduğu uçuk ve zona gibi cilt enfeksiyonlarının tedavisinde yardımcı olur.

Herpes virüsleri vücudun sinir dokularında gizlenerek bağışıklığın zayıfladığı anda enfeksiyona neden olurlar. Reishi mantarı bağışıklık sistemini güçlendirerek herpes virüslerine karşı etkili savunma sağlar.

Kalp ve damar sağlığı: Reishi mantarı kalp kaslarını güçlendirerek kalbin daha iyi çalışmasını sağlar. Damarların hasar görmesini engeller. Çeşitli damar hastalıklarından korur.

Damarların bütünlüğünü sağlar ve damar tıkanıklığı oluşmasını en aza indirir. Damarlardaki kan basıncını dengeler ve tansiyonun yükselmesini önler. Damarlardaki yağ dengesini sağlar ve kötü kolestrol seviyesinin yükselmesini önler.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 14 Ocak 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740