Rutin tablet (P vitamini)

P vitamini

P vitamini, bazı meyvelerin posasında bulunan, C vitamini ile benzerlik gösteren ve damarların bozulmasını engelleyen bir vitamin türüdür. Kılcal damarların oksijeni kullanımdan sonra ortaya çıkan toksinlerin vücuttan uzaklaştırılmasını sağlar. Vücuttan uzaklaştırılamayan toksinler, toplardamarlarda kıvrılmalar ve yapısında anormal bozulmalar oluşturur. Rutin (p vitamini) sayesinde toplar damarlar toksinlerin zararlı etkilerinden korunmuş olur. Kılcal damarların yapısının korunmasını sağlar ve deformasyona uğramasını engeller.

P vitamini (rutin) faydaları

Varis: Çoğunlukla bacaklardaki damarların şeklinin bozulması sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Ayaklarda ağrı ve yorgunluğa neden olur. Damarların fiziksel yapısını kaybetmesine neden olur. Özellikle toplardamarlarda zararlı toksinlerin neden olduğu bir damar hastalığıdır. P vitamini zararlı toksinleri vücuttan atarak toplardamarlarda hasara neden olmasını engeller.

Dolaşım sistemi: P vitamini dolaşım sistemindeki bütün damarları koruyarak şekil bozukluklarını önler. Dolaşım sistemindeki damarların tıkanması sonucunda kalp hastalıkları meydana gelebilir. Kılcal damarların yapısının bozulması sonucunda hücrelere gerekli olan maddeler ulaşamaz. Bu durum çeşitli hastalıklara, ciltte kurumlara, saç dökülmesine ve bunun gibi birçok rahatsızlıklara neden olabilir. P vitamini dolaşım sistemindeki damarların bütünlüğünü sağlayarak damar çatlamasını ve damar yapısının bozulmasını engeller.

Hemoroid: Hemoroid, kalın bağırsak çıkışındaki damarların yapısının bozulması sonucunda oluşabilir. Kabızlıktan dolayı büyük tuvaletini yaparken fazla ısınma sonucunda kan dolaşımının hızlanması ile damar yapısında anormallikler meydana gelebilir. Kan dolaşımının kalın bağırsak çıkışında yoğunlaşması ile damarlarda tahribata neden olabilir. P vitamini ile damar bütünlüğünün bozulması engellenir. Hemoroid sorununda tedaviye destek amaçlı kullanılabilir.

P vitamini hangi besinlerde bulunur?

P vitamini çoğunlukla turunçgiller familyasından olan meyvelerin kabuklarında bulunur. Özellikle portakal ve mandalina kabuklarındaki beyaz kısımlar p vitamini açısından oldukça zengindir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 14 Ocak 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740