Saç Bakımı İçin Karışım (Bepanthen ampul, Bemiks ampul, Evin ampul)

Saç Bakımı

Dış etkenlerden olumsuz yönde en çok saçlar etkilenir. Hava kirliliği, mikroplar ve bakteriler, saçlara uygulanan kimyasallar saçların yıpranmasına ve zamanla incelemesine neden olmaktadır. İncelmiş saçlar artık dökülmeye hazır hale gelir.

Saçlar kan damarlarından gelen vitaminler ile beslenir ve güçlenir. Saç dökülmesinin nedenlerinden biride saçları besleyen damarların zamanla tıkanmasıdır. Kılcal damarlar tıkandığında saçlar giderek zayıflar ve güçsüzleşir. Bunu önlemek için haricen sürülen saç besleyici karışımlar hazırlanıp saçlara gerekli yardım dıştan yapılır. Hazırlanan saç besleyici karışımın haftalık olarak sürülmesi halinde damar yolu ile beslenemeyen saçlar bu şekilde beslenmiş olur.

Bepanthen, Evin ve Bemiks ampul karışımı

  • Bepanthen ampul nedir?

Bepanthen ampul, içerdiği dekspanthenol sayesinde saçların ve saç diplerinin güçlenmesini sağlar. Dekspanthenol saçlara sürüldüğünde B5 vitaminine (pantotenik asit) dönüşerek saçların beslenmesini ve dökülmelere karşı dayanıklı olmasını sağlar. B5 vitamini saç köklerini zararlı dış etkenlerden korur ve hasar görmesini önler. Ayrıca saçlı derinin bütünlüğünü korur ve saçlı deride yara ve kepek oluşumunu önler.

bepanthen-ampul

  • Evin ampul nedir?

Evin ampul E vitamini içeren ve çoğunlukla saç ve cilt besleyici olarak kullanılan yağlı bir çözeltidir. E vitamini saçları ve saç köklerini güçlendirerek dökülmelere karşı daha dayanıklı hale getirir. Ayrıca saç derisinin yapısının bozulmasını önler ve saç diplerine yara enfeksiyon oluşumunu engeller. Antioksidan özelliğe sahip olan E vitamini saç derisini ve saçları  zararlı dış etkenlere karşı korur.

evin-ampul

  • Bemiks ampul nedir?

Bemiks ampul B1, B2, B3, B5 ve B6 vitaminleri içeren bir B vitamini kompleksidir. B vitaminleri saçlara sürüldüğünde saçların daha güçlü ve dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Yeterli vitamini kan damarları yolu ile alamayan saç köklerinin beslenmesini ve işleyişini daha iyi sürdürmesini sağlar. Saçları ve saç köklerini güçlendirerek dökülmelere karşı daha dayanıklı hale getirir.

bemiks-ampul

Bu üçlü karışım içerdiği vitaminler sayesinde kırılgan ve zayıf saçları güçlendirir ve onarımını yapar. Koparak dökülmeleri ve saçlarda oluşan elektriklenmeyi önler. Bu karışım sayesinde yeterince beslenemeyen saçların dökülmemesi için gerekli bakım yapılmış olur. Hatta bu üçlü karışımı daha da güçlendirmek için içerisine badem yağı, terebentin yağı ve argan yağı gibi saç besleyici bitkisel yağlar ile karıştırılarak kullanılabilir. Bu karışım aynı zamanda saçların daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar.

Karışım nasıl hazırlanır?

Eczanelerden temin edeceğiniz bepanthen, bemiks ve evin ampul içerisinde 5’er adet ampul bulunmaktadır. Bu ampuller tek tek kırılarak bir kabın içerisine dökülür. Hepsini kırdıktan sonra bir cam şişe içerisine  boşaltıp pamuk veya fırça yardımı ile saçlara ve saç diplerine sürülür. İsterseniz içerisine bir miktar argan, badem ve terebentin yağı ekleyebilirsiniz. Bu karışımı haftada 1 defa temiz saça uygulayın. Bir süre bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın.

Her uygulama sonunda saçlarınız daha sağlıklı ve canlı olacaktır.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 18 Temmuz 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Saç Bakımı İçin Karışım (Bepanthen ampul, Bemiks ampul, Evin ampul) (5 Yorum)

  1. Mükemmel bir karışım ben bu karışımın içerisine bir de badem yağı, zeytin yağı ve argan yağı karıştırıyorum haftalık uyguladığımda saçlarım parlak ve dolgun oluyor. Herkes hangi şampuanı kullandığımı soruyor.

  2. Bunu hepimizle paylaştığınız için bir demet teşekkürler, aslında yaklaşık olarak ne konuştuğunuzu anlıyorsunuz!

  3. I’m pleased that I seen this website, precisely the proper information that I was trying to find!


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740