Saç Rengi Nasıl Açılır?

SAÇ RENGİ NASIL AÇILIR?

 

Saç rengi açmak için kimyasal ürünlere (boya vb) gerek yoktur. Saçlarınızı kimyasala maruz kalmadan doğal yöntemlerle açabilisiniz. Saç renginizi açmak için farklı yöntemler kullanabilirsiniz.

Papatya ile saç rengi açma

Kurutulmuş papatyaları bir çaydanlık yardımı ile kaynatın. Ağzı kapalı bir şekilde 10 dakika nemlenmesini bekleyin. Demlenen suyu bir sprey kutusuna aktarabilirsiniz. Saçlarınızı yıkayıp iyice kurulayın. Sprey kutusundaki papatya suyunu kuru saçlarınızı iyice sıkın. Sonra güneşe çıkıp kurumasını bekleyin. Her seferinde saç tonunuz açılacaktır.

Limon ile saç rengi açma

Saçlarınızı yıkayıp iyice kurulayın ve limonun suyunu saçlarınıza sürün. Yarım saat güneş altında  bekletin ve sonra tekrar yıkayın. Her uygulama sonrası saç rengi daha da açılacaktır.

Karbonat ile saç rengi açma

Saçlarınızı yıkandıktan sonra , ıslak saça bir avuç karbonatı iyice yedirin. Ortalama 20 dakika kadar güneşte bekledikten sonra tekrar yıkayın. Bu uygulamada sonuç alabilmek için yaklaşık 5 kez, 2 veya 3 günde 1 uygulama gerekir.

Elma sirkesi ile saç rengi açma

Elma sirkesi ile saç rengi açmak için saçlarınızı yıkarken son durulama suyuna bir miktar elma sirkesi ekleyin. Elma sirkeli su ile saçlarınızı duruladıktan sonra güneşte kurutun. Saçlarınız hem daha parlak hemde renk tonu gittikçe açılacaktır.

Oksijenli su ile saç rengi açma

Oksijenli su yani hidrojen peroksit ile saç rengi açmak için sprey kutusunun içine dökün. Döktüğünüz oksijenli su kadar içerisine içme suyu ilave edin. Yıkanmış ve kurutulmuş saça oksijenli suyu sıkarak , bir fön makinesi yardımı ile veya güneşte kurutun. Oksijenli su ile saç rengi açmak en son tercih olmalıdır. Çünkü kimyasal içerdiğinden saç derisine zararı olabilmektedir.

Zeytin yağı ile saç rengi açma

Zeytin yağı ile saç açmak için yıkanmış ve kurutulmuş saçlara bit miktar zeytin yağı sürün. Sürdüğünüz zeytin yağını bir tarak yardımı ile saçlarınıza dağıtın. Ortalama 1 saat güneş altında bekledikten sonra tekrar yıkayın. Hem saçlarınız daha sağlıklı olacak hemde saç renginiz açılacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 13 Kasım 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740