Saçlara Keratin Yüklemesi Nasıl Yapılır?

Keratin nedir?

Keratin, vücudumuzda bulunan bir protein çeşididir. Keratin saç ve tırnak yapısını oluşturan ana maddelerdir. İnsan vücudu gerekli olan keratini üretebilir. Saçların zayıflamasının sebebi vücudun ürettiği keratin miktarının azalması veya üretilen keratin kılcal damarların tıkanmasından dolayı saç köklerine ulaşamamasıdır. Saç köklerine gerekli miktarda keratin ulaşmadığı takdirde saçlar geç uzar, matlaşır ve canlılığını yitirir.

Keratin yüklemesi nasıl yapılır?

Saçlara keratin yüklemesi günümüzde kuaförler tarafından yapılmaktadır. Saçlarınız özel bir şampuanla yıkanıp temizlendikten sonra saçlara bölge bölge keratin sürülür.

Keratin yüklemesi ilk başlarda haftada bir kez, bir kaç uygulama sonrasında ayda bir kez yapılması gerekir. Saçlarınıza keratin yüklemesi yapıldıktan sonra saçlarınız daha canlı ve yumuşak olacaktır. Saçlar elastik yapısına kavuşacak ve uçlardaki kırılmalar azalacaktır.

Evde keratin yüklemesi

Keratin yüklemesini kendiniz yapmak isterseniz keratin yüklemesi için özel şampuan ve keratin serumu temin etmeniz gerekir. Keratin uygulaması için saçlarınızı özel şampuan ile yıkayın. Daha sonra nemli saça keratin serumunu sürün. Tüm saç tellerine ulaşması için ince tarak ile yayılmasını sağlayın. Yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra durulayın. Daha sonra saç kremi sürebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 19 Şubat 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740