Sadece Diyetle Zayıflanır Mı?

termojenik-yag-yakicilar

Sadece Diyetle Zayıflanır Mı?

 

Günümüzün sorunlarından biri hareketsizlik ve sağlıksız beslenme nedeni ile meydana gelen şişmanlık ve buna bağlı rahatsızlıklardır. Özellikle çok yağlı ve aşırı şekerli ürünler tüketilen ülkelerde obezite hükümet politikalarına bile girmiş önemli bir problem haline gelmiştir. Zayıflama bu nedenle de herkesin dilinde olan bir husus haline gelmiştir.

 

Şişmanlığın en önemli nedenleri yukarıda da ifade edildiği gibi hareketsiz bir yaşam sürmek ile fazla yemektir. Aslına bakılırsa, günlük olarak harcanan kaloriden daha fazla alınması, insanın şişmanlamasının teknik bir açıklamasıdır. Bu nedenle de zayıflama için bu formülü tersten işletmek lazımdır. Yani, harcanan kaloriden daha azının bünyeye girmesi sağlanmalıdır. Bunun yöntemleri ise hareketi arttırmak ve porsiyonları azaltmaktan geçer.

 

 Sadece Diyet İle Zayıflanır mı?

 

Zayıflamanın formülü çok basittir. Günlük aldığından daha fazla kaloriyi harca. Bunun için sadece diyet yapılması yeterli olacak ama yavaş bir şekilde kilo verilebilecektir. Herkesin, günlük harcadığı kalori miktarı hayat şartlarına göre değişkenlikler göstermektedir. Bir örnekle bu konu daha rahat açıklanabilir. Evde sürekli ev işi yapan bir bayan günde 1500 – 2000 kalori tüketirken, o gün iş yapmayan ve geç kalkan bir kadın ise en fazla 1000 kalori tüketecektir. 1000 kalori tüketebilen bir kadının günlük yediği miktarı 750 kalori civarında tutabilmesi onun zayıflamasını sağlayacaktır. Ancak bu durum, kişinin aç kalması manasına gelmektedir.

 

 En Sağlıklı Zayıflama Yöntemi

 

Zayıflarken, psikolojiyi de rahatsız etmemek ve düzgün bir şekilde zayıflamaya çalışmak daha faydalı olacaktır. Bu nedenle de yağ, şeker ve un gibi malzemeleri sofradan uzaklaştırıp ilave olarak yapılacak güzel bir diyet yanında bir de spor yapılması sayesinde, sağlıklı bir zayıflama sağlanabilecektir. Bu şekilde kilo vermek daha başarılı olacak ve kişinin kendiyle barışık olması mümkün olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 7 Şubat 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Sadece Diyetle Zayıflanır Mı? (1 Yorum)

  1. Sadece diyetle zayıfladım ama vücudumda çok sarkmalar oldu, sonrada spora başladım sarkmaların azalması için. Sonuç olarak sadece diyet ile zayıflanıyor ama sporda yaparsanız sarkmalar olmaz. Aynı zamanda spor yapmak daha hızlı kilo vermeye yardımcı oluyor.


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740