Dişler Nasıl Fırçalanmalı?

Dişler nasıl fırçalanır?

Dişler vücudumuzun çok önemli bir parçasıdır. O yüzden dişler düzenli olarak fırçalanmalıdır. Yetişkin bir bireyin diş fırçalama süresi en az 2 dakikadır. Dişlerinizin doğru şekilde ve nazik hareketlerle fırçalaması diş ve diş eti sağlığı için önemlidir.

Diş fırçalarken önce üst dişleri , sonrada alt dişleriniz fırçalayın. Önce dişlerinizin ön kısmını , sonrada arka yani içte kalan kısmını fırçalayın.

Sonra alt dişlerinizi önce ön kısmını sonrada arka kısmını fırçalayın. Sonrada bütün dişlerinizin alt ve üst çiğneme yüzeylerini fırçalayın.

Fırçayı dişlerinize 45 derece açı ile tutup , diş etinden dişe doğru fırçalayın. Diş fırçasının bastırmayın , nazikçe fırçalayın. Diş fırçasının bastırmakla dişlere daha çok zarar verirsiniz vede fırçanın hiçbir özelliği kalmamış olur.

Dişler nasıl fırçalanır?

dis

 

Dişlerinizi fırçaladıktan sonra dilinizi de fırçalamayı unutmayın. Ferah bir nefes için dil temizliği önemlidir. Bakterilerin ağız içinde en çok barındığı yer olan dil , temizlenmediği sürece ağız kokusuna neden olabilir.

Bir önceki sağlık bilgisi yazımız olan Çilek'in Sağlığa Faydaları başlıklı makalemizde allerji, Çilek meyveleri ve diş parlatıcı hakkında bilgiler verilmektedir. Ayrıca öğrenmek istediğiniz veya paylaşmak istediğiniz bilgiler varsa konu altından yorumla iletebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 7 Ekim 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın