Sağlıklı Zayıflamak İçin 5 Yöntem


Sağlıklı Zayıflamak 

Zayıflamak düşünülenin aksine çok da zor değildir. Bir çok yöntemle zayıflamak mümkündür ancak esas önemli olan; sağlıklı zayıflamaktır. Zayıflamak için çok yanlış yollar denendiğini bir gerçek. Örneğin kişinin kendini aç bırakması ya da yediklerini kusma yoluyla çıkarması gibi. Bunun gibi pek çok durum birer psikolojik rahatsızlıktır. Zayıflamak için bunun gibi yanlış yollara sapmak kişiyi sağlığından edebilir. Unutulmaması gereken en önemli nokta; sağlıktır.

Zayıflarken Yapılan Yanlışlar

Zayıflarken yapılan en büyük hatalardan biri kendimizi aç bırakarak zayıflamaya çalışmamızdır. “Vücudumuza daha az besin alırsak, zayıflamaya başlarız” düşüncesi tamamen yanlış bir düşüncedir. Evet, zayıflarız; bu kısmı doğrudur. Ancak bu sağlıklı bir zayıflama olmaz. Böyle durumlarda yeniden yemek yemeye başladığımız anda verilen kilolar misliyle geri alınacaktır. İşte bu durumun yaşanmaması için, hem sağlıklı hem de kalıcı kilolar verebilmek için bazı noktalar dikkate alınmalıdır.
Öncelikle zayıflamak için yeni bir yeme alışkanlığı edinmemiz gerekir. Ve bu sadece belli bir süreçten ibaret olmamalıdır.

Örneğin; yalnızca bir ay boyunca sağlıklı beslenip, sonrasında eski yeme alışkanlığınıza dönmeniz sizin verdiğiniz kiloları yeniden almanıza sebep olacaktır. Kazandığınız yeni yemek yeme alışkanlığını tüm hayatınıza uygulamalısınız. Vücudunu bu yeni yemek yeme alışkanlığına alıştırmalı ve hayatınız boyunca sağlıklı besinler tüketmeye devam etmelisiniz. Zayıflama sürecinin sadece birkaç aylık bir süreç olduğunu ve sonrasında yeniden zararlı besinleri tüketmeye dönemi aklınızdan çıkarmalısınız. Eğer bunu başarabilirseniz hem sağlıklı bir şekilde kilo kaybedersiniz hem de verdiğiniz kiloları yeniden almazsınız. Sağlık, zayıflama sürecinde asla unutulmamalıdır.

Porsiyon Kontrolü

Ancak elbette canınız yeniden tatlı tüketmek isteyebilir. Bunları da normal bir seyirde devam ettirebilirsiniz. Diyetiniz bittikten, zayıflama sürecinizi tamamladıktan sonra belirli porsiyonlarda tatlı tüketmekten korkmamalısınız. Porsiyon demişken; hem zayıflama sürecinde hem de verdiğiniz kiloları geri almamaya dikkat ederken, yani; kilo koruma sürecinde tükettiğiniz her besin için porsiyon kontrolünü elinizde tuttuğunuz müddetçe  kilo almaktan korkmamalısınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Mayıs 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740