Sakal Bakımı Nasıl Yapılır? 

Sakal Bakımı

Erkeklerin daha karizmatik görünmelerine veya stil yaratmalarına destek olan sakal bakımı ile aynı saç bakımı gibi bazı konular önem kazanmaktadır. Öncelikle sakal bakımı yapmak sadece düzenli bir şekilde berbere gitmek veya tıraş olmak ile sınırlı olmazken sağlıklı bir sakal için düzenli bakım ve temizlik alışkanlıkları da şarttır.

Şampuan İle Yıkama 

Sakal bakımı için bazen erkeklerin sadece sabun ile yıkamaya çalışması sakalların zamanla cansızlaşmasına ve kurumasına neden olmaktadır. Saç derisindeki gibi kepeklenme ve kuruma gibi sorunlara neden olan sabunlar yerine sakallar için özel geliştirilen şampuanları kullanmak çok daha sağlıklıdır.

Sakalın durulanma aşamasında ise sakalda şampuan kalmamasına mutlaka dikkat edilmelidir. Çünkü şampuan köpüğü sakalda yine kepeklenme yapabilmektedir ve dökülmeye neden olmaktadır.

Sakalların Taranması 

Sakalların her gün en az bir defa özel sakal tarakları ile taranması ve yön verilmesi sakal bakımı için çok önemli bir detaydır. Daha sağlıklı uzayan sakallar ile daha iyi görünmesi de çok daha kolaylaşacaktır. Sakalların daha kolay taranması için de özel geliştirilen bakım yağları ile sakallarınıza bakım yapmanız gereklidir. Ayrıca uzun sakallar için sakal fırçaları da kullanılarak taranma işlemine ek olarak fırçalanması da sakallarınızın temizliği açısından tavsiye edilmektedir.

Sakalların Yağlanması 

Sakal bakımı için olmazsa olmaz ürünlerden biri de doğal sakal bakım yağlarıdır. Bıyık ve sakal kullanımı için özel üretilen E vitaminli ve keratinli yağlar ile her gece yağladığınız sakallarınız ile sabaha daha yumuşak ve daha bakımlı sakallarınız veya bıyıklarınız ile uyanabilirsiniz. Ortalama birkaç damla sakal bakım yağı ile yapılan sakal bakımı her gün düzenli yapılması gereken bir rutindir. 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 12 Aralık 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Sakal Bakımı Nasıl Yapılır?  (1 Yorum)

  1. Sakalları yumuşatmak için bi öneriniz varmı? Sakallar çok sert tel gibi.


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740