Salam ve Sosisin Sağlığa Etkileri

Salam ve sosisin sağlığa etkileri

Çoğunlukla tükettiğimiz besinlerin arasında olan salam ve sosisin sağlığımıza olumsuz yönde etkileri bulunmaktadır. Özellikle kahvaltılarda çiğ olarak tüketilen salam vücudumuzda toksik etki yaparak insan sağlığına zararları bulunabilmektedir.

Salam sosisin yapımında kullanılan malzemeleri yada hayvanın neresinin kullanıldığından da öte yapımında kullanılan koruyucu maddeler ve kullanılan kimyasallar insan sağlığına ileriye dönük ciddi rahatsızlıklar verebilir. Kişiye verdiği anlık rahatsızlıklar; mide bağırsaklarda şişkinlik ve gaz problemidir.

Salam ve sosisler çiğ tüketilir ise bağırsaklarda kıl kurdu veya tenya oluşmasını artırır. Kıl kurdu ve tenya gibi bağırsak hastalıklarının oluşmasında ki en büyük etken sağlıklı pişirilmeyen ve yeterince temizlenmeyen besinlerdir.

Salam ve sosisin vücudumuza ne gibi zararları olabilir?

Salam ve sosisin yapımında kullanılan maddeler insan vücuduna alındığında toksik etki yapabilir ve hücrelere zarar verebilir. Toksik maddelerin hücrelere verdiği zarar ileriye yönelik ciddi rahatsızlıklara neden olabilir.

salam-ve-sosisin-zararlari

Aşırı salam ve sosis tüketmek sinir sisteminde tahribata neden olarak vücutta ağrılarda ve ruhsal bozukluklara neden olabilmektedir. Ayrıca bu besinler çok fazla kullanıldığında kişide huzursuzluk ve rahatsızlık hissi yaşatabilmektedir.

Salam ve sosisin içerisinde bulunan ve insan vücuduna hiçbir faydası bulunmayan maddeler mide ve bağırsaklara zarar verebilir. Çok fazla tüketildiğinde çeşitli mide rahatsızlıkları ve hazımsızlık, şişkinlik, gaz ve kabızlık gibi problemler yaşatabilir.

salam-ve-sosis-zararlimi

Salam ve sosis gibi insan sağlığına faydası olmayan ve zararı bulunan besinler yerine sağlıklı besinleri tercih etmek, hastalıklardan uzak, sağlıklı ve kaliteli yaşam için çok önemlidir. Unutulmamalıdır ki sağlıklı beslenmek kronik hastalıklara yakalanma ihtimalini büyük oranda azaltır.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 24 Ağustos 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740